fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÇİFTE STANDART İDDİALARI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÇİFTE STANDART İDDİALARI

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer’in olduğu iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan mesajlar tartışma yarattı. Aslında normal gibi gözüken mesajların aynı gün ve saatler içerisinde 2 farklı şekilde uygulanmış olması çifte standart iddialarını gündeme getirdi.

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer Akçakoca’daki okul müdürleri ile paylaştığı mesajda; hayırseverlerin okula yapacağı yardımların okul müdürleri kontrollerinde olması gerektiğini söylerken hiçbir şekilde fotoğraf çekilmemesini ve bunun sosyal medyada paylaşılmaması gerektiği konusunda kesin bir dille karşı çıktığı görülüyor.

İddiaya göre Akçakocalı bir vatandaş, ihtiyaçlı öğrenciler için çok sayıda kışlık bot ve giysi alıyor. Bunları okul müdürüne teslim etmeden önce okul müdürü ile hatıra fotoğrafı çektirmek istiyor. İhtiyaçlı öğrencilerin gururlarını incitecek bir durum olmadığı ve fotoğrafta da öğrenciler kullanılmayacağı için herhangi bir sorun yok gibi gözükse de Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer için durum tam olarak böyle olmuyor. Bir gün sonra Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz’ın Gönül Yavuz İlk Öğretim Okuluna yardım yapması ve sosyal medyada paylaşması 2 durumu ortaya çıkarıyor. Ya ortada bir ayrımcılık ve kişiye özel muamele var. Ya da okul müdürlerinin bazıları Ezer’in bu konudaki hassasiyetini ve emirlerini hiçe sayıyor. (Burada problem olarak görülen Yanmaz’ın paylaşımları değil, bir başka vatandaşın Ezer ve ekibi tarafından farklı muamele görmesi)

Yapılacak yardımlar, yardım yapılacak kişileri incitmeyecekse, sadece yardımı teslim alan görevli ile fotoğraf çekilmek herhangi bir sorun teşkil etmeyeceği düşünülüyor.

Halk Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer’e tepkili. Öte yandan Akçakoca’da okul müdürlerinin velilerden çeşitli nedenler ile okullara destek ve maddi yardım talep ettiği de belirtiliyor.

Akçakocalı vatandaşlar Ömer Ezer’den gelecek açıklamayı bekliyor. Gerçekten kişiye özel bir uygulama var mı? Yoksa ortada bir yanlış anlaşılma mı var? Ezer’in açıklamaları konuya açıklık getirecek.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir