fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

TOPLANTIDAN ESNAFA KREDİ PAKETİ ÇIKTI!

TOPLANTIDAN ESNAFA KREDİ PAKETİ ÇIKTI!

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Yunanistan, Cemevleri, TOKİ projeleri ve esnafa kredi desteği gibi birçok konu hakkında bilgi verdi.

Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

4 saate yakın süren toplantıya: ‘’ Sözlerime Dünya Şampiyonu olan Ampute Milli Takımımızı tebrik ederek başlamak istiyorum. Birer azim ve çalışkanlık timsali olarak gördüğüm oyuncularımıza şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.’’ İfadeleriyle başlayan Erdoğan sırasıyla tüm gündem maddeleri hakkında açıklamada bulunurken en dikkat çekeni esnaflar için hazırlandığı söylenen 100 milyar liralık kredi paketi oldu.

ESNAFA KREDİ KAMPANYASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘’ Salgın ve savaş şartlarının önümüze çıkardığı zorlu süreçte de esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. Kadın girişimci kredisinden 140 bin kadınımız yararlanarak 17 milyar liranın üzerinde kaynak kullanmıştır. Gençlerimiz için girişimci kredilerinden 52 bin kişi 10 milyar liralık kaynağa ulaşarak yararlanmıştır.

Esnafımıza 100 milyar liralık kredi kampanyası başlatıyoruz. Kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, işyeri edindirme taşıt kredisini 1,5 milyona yükseltiyoruz. Genç girişimlerimizin kredi limitini yükseltiyoruz. Halkbank’tan kredi kullanıp da takibe düşen esnaflarımıza 6 aya geri ödemesiz 36 vadeli borcunu tasfiye imkanı sağlıyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir