fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA’YA GÜN DOĞDU! AK PARTİ’NİN 2. SIRASI AKÇAKOCA’YA…

AKÇAKOCA’YA GÜN DOĞDU! AK PARTİ’NİN 2. SIRASI AKÇAKOCA’YA…

Yaklaşan genel seçimler öncesi AK Parti kulisleri hareketli. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir revizyona gideceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, “Bir futbol takımında sakatlanan olursa ne yapacaksınız? Tabii ki yerine başka bir oyuncuyu dahil edeceksiniz.” açıklamasında bulunan Erdoğan’ın bu sözleri, hem mevcut milletvekillerini hem de potansiyel milletvekili adaylarını heyecanlandırdı.

KEŞİR MERKEZ’E

AK Parti’nin önemli isimlerinden olmayı başaran ve bu başarısını Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı ile taçlandıran Ayşe Keşir’in, önümüzdeki seçimlerde Düzce’den aday olmasına sürpriz gözüyle bakılıyor. Keşir’in önünde 2 tane yol öngörülüyor. Birincisi Ayşe Keşir Ankara’dan milletvekili adayı gösterilecek. İkincisi ise, Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanırsa Keşir Cumhurbaşkanlığı bünyesinde değerlendirilecek.

AKÇAKOCA’YA 2. SIRA VERİLECEK Mİ?

Birkaç dönemdir AK Parti milletvekilliği adaylığında ‘üçüncü’ sıraya layık görülen Akçakoca, Keşir gibi önemli bir ismin Ankara’ya çekilmesinin ardından boşalan birinci veya ikinci sıra milletvekilliği adaylığını alabilecek mi?
Ak Parti’nin kalesi olarak görülen Düzce’de Ak Parti 2018 Genel Seçimleri öncesinde yapılan tüm seçimlerde milletvekilliğinde 3-0 yaparken, 2018 Genel Seçimlerinde 1 milletvekilini MHP’ye kaptırmıştı.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Düzce’de fire istemiyorum’ çıkışının ardından önümüzdeki genel seçimlerde Ak Parti Düzce milletvekilli adaylarının seçiminde büyük bir titizlikle çalışıldığı öğrenildi.
Fahri Çakır’ın vatandaşlar tarafından vekil olduğu halde tanınmıyor olması ve Erdoğan’ın söylemlerine de bakılacak olursa kendisinin tekrar aday olma şansının düşük olduğu yönde. Keşir’de eğer genel merkeze çekilirse Ak Parti Düzce milletvekilliği sıralamasında Akçakoca’ya 2.sıra verilebilir.

AKÇAKOCA’DA POTANSİYEL ADAY BOLLUĞU VAR! HANGİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK?

2023 Genel Seçimlerinin yapılmasına 1 yıldan az bir süre kaldı. Eğer erken seçim yapılmayacaksa önümüzdeki günlerde Türkiye yeniden seçim atmosferine girecek. Tüm partiler tarafından Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olarak görülen 2023 Genel Seçimlerinde, Akçakoca’dan potansiyel adaylar da dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz dönem Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, 2018 Genel Seçimlerinde Ak Parti 3.sıra adayı olan ve az bir fark ile Ümit Yılmaz’a kaybeden Dr.Numan Çabuk, geçtiğimiz günlerde yeniden seçilen Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Mehmet N. Pazvant( Geçtiğimiz aylarda çıktığı yerel bir televizyonda, sorulan sorulara verdiği cevaplar ile siyasete göz kırpmıştı), bir süredir yerel basında ismi zikredilen, yurtiçi ve yurtdışı çeşitli bölgelerde yaptığı inşaat işleri ile tanınan Burhan Özdemir, uzun yıllardır Ak Parti’de çeşitli görevlerde bulunan İbrahim Bilgin ve aday adaylığı süresi boyunca çıkacak sürpriz vekil adayları…

NOT: Ak Parti’nin potansiyel milletvekili adaylarını bir sonraki ‘’yorum’’ haberimizde analiz edeceğiz.

Editör: Tolga HÜNKAR

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir