fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA MI ETTİ?

SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA MI ETTİ?

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından Ankara’da kulislerin hareketlendiği iddia ediliyor. Kulislerden gelen iddiaya göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevinden affını istediği gelen bilgiler arasında.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Soylu’nun istifasına ne cevap verdiği bilinmezken; bazı çevreler istifayı kabul ettiği ve yerine Faruk Çelik’in getirileceği belirtilirken, kimi çevrelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu istifaya henüz cevap vermediği ve cebinde beklettiğini öne sürdü.

SOYLU, PANDEMİ DÖNEMİNDE DE İSTİFA ETMİŞTİ!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde, bu kararın vatandaşlara çok geç haber verilmesi sebebiyle tüm Türkiye sokaklara dökülmüş; marketler, alışveriş merkezleri ve gıda satan tüm işyerleri adeta izdihama uğramıştı. Sokağa çıkma yasağının çok geç haber verilmesi ve konuyla ilgili gerekli açıklamaların da yapılmaması sebebiyle Soylu o dönem çok eleştirilmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifasını sunmuştu.

O dönem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa kararını kabul etmeyen Erdoğan, Soylu’yu görevde tutmuştu. Süleyman Soylu’nun o dönemki istifa kararı Twitter ve sosyal medyada büyük yankı uyandırmış ve kendisine binlerce destek mesajı yağmıştı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir