fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

DÜZCE BELEDİYESİ’NE BAĞLI ZABITA EKİPLERİ ‘ŞİFA’ DAĞITIYOR!

DÜZCE BELEDİYESİ’NE BAĞLI ZABITA EKİPLERİ ‘ŞİFA’ DAĞITIYOR!

Vatandaşların dini ve vicdani duygularını suistimal ederek dilencilik yapan şahıs, zabıta ekiplerinin iyileştirici etkisiyle sağlığına yeniden kavuştu.

Düzce’de koltuk değnekleri ile cadde cadde gezerek kendine engelli süsü veren ve bu yolla haksız kazanç elde etmek isteyen bir vatandaş, zabıta ekipleri tarafından takip edilerek yakalandı. Zabıta müdürlüğüne götürülen koltuk değnekli dilenci, buradan koltuk değnekleri olmadan sağlıklı bir vaziyette çıktı.

ZABITA EKİPLERİ BİR DİLENCİYİ DAHA SAĞLIĞINA KAVUŞTURDU

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilencilere göz açtırmıyor. Düzce’de yaşanan son olayda vatandaşlardan para toplayan dilenci, gözaltına alınmasının ardından koltuk değnekleriyle girdiği Zabıta Müdürlüğü binasından yürüyerek çıktı.

Vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere yönelik denetimlerini sürdüren Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler esnasında koltuk değnekleriyle Kızılay Meydanında vatandaşların duygularını sömürerek para istediğini fark etti.

Gün boyu şahsı takip eden ekipler, daha sonra harekete geçerek düzenledikleri operasyonla engelli numarasıyla vatandaşlardan para dilenen şahsı yakaladı. Yakalanma anlarında ekipleri zorluk çıkaran şahıs daha sonra Zabıta Müdürlüğü binasına götürüldü. Zabıta karakolunda ise engelli taklidi yapan şahsın bir engelinin bulunmadığı anlaşıldı.

Vatandaşları kandırarak haksız kazanç elde edilen sahte dilenciye Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai işlem uygulandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir