fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

ADIM ADIM 3.DÜNYA SAVAŞINA…

ADIM ADIM 3.DÜNYA SAVAŞINA…

2022’nin şubat ayında başlayan ve tüm dünyayı etkileyen Rusya-Ukrayna Savaşı’nda nefesler tutuldu. Ukrayna’nın yeniden atağa geçerek kaybettiği toprakları geriye alması sonrası dünya, Putin’in yapacağı açıklamaya kilitlenmişti.

Ulusa sesleniş konuşması yapan Putin, kısmi askeri seferberlik kararı alırken yaptığı “Batı bizi yok etmek istiyor. Blöf yapmıyorum, toprak bütünlüğümüzü korumak için her türlü silahı kullanırız” açıklaması Rusya’nın batıyı ‘Nükleer Silah’ ile tehdidi olarak yorumlandı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasıyla kısmi askeri seferberlik ilan etti. Dünya televizyonlarının canlı olarak geçtiği konuşmada Putin, Batı’nın Rusya’yı yok etmeyi planladığını belirterek, “Hedefimiz Donbas’ı özgürleştirmek.” dedi. Putin, nükleer silah kullanma imasında da bulunarak, “Her türlü silahı toprak bütünlüğümüzü korumak için kullanırız” diye konuştu.

‘’HER TÜRLÜ SİLAHI KULLANIRIZ!’’

Rusya lideri Putin’in “Her türlü silahı kullanırız” sözleri Batı’ya yönelik bir nükleer tehdit olarak yorumlanırken, “Batı’ya karşı kullanabilecek çok fazla silahımız var. Bunları kullanırız, bu bir blöf değil” sözleri de dikkat çekti.

RUS VEKİLDEN İNGİLİTERE İÇİN NÜKLEER TEHDİT: MARS ÇÖLÜNE ÇEVİREBİLİRİZ

Rusya Devlet Duma’sı milletvekili Andrey Gurulyov, Batı’yı ve NATO’yu canlı yayında tehdit etmişti. ABD Başkanı Joe Biden’ın “Rusya’nın Ukrayna’da nükleer silah kullanabilmesine” ilişkin iddiaları reddeden Gurulyov, “Rusya, böyle birşeyi Ukrayna için yapmaz, çünkü halkımız eninde sonunda orada yaşamak zorunda kalacak. Biden tarafından karar alma merkezlerine karşı bir eylem olursa, ana karar alma merkezinin Berlin olduğunu anlamalı. Yalnızca evi donmakla kalmayacak, tüm ulusu tamamen kaos içinde olacak, bu da esasen kendi ölümü anlamına geliyor” ifadeleriyle ABD Başkanı’nı üstü kapalı tehdit etmişti.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir