fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’’Ben ekonomistim. Enflasyonu aşacağız.’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’’Ben ekonomistim. Enflasyonu aşacağız.’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilindiği üzere sık sık ekonomist olduğunu dile getiriyor. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için ABD’de bulunan Erdoğan, burada bir TV programına katıldı.

Türkiye’de son bir yılda enflasyon artışı en fazla konuşulan konular arasında yer alırken Erdoğan kendinden emin konuştu. Erdoğan: ’’Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim.’’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Şu anda yüzde 8, yüzde 9 enflasyonun bile tehdit ettiği ülkeler var. Bizde yüzde 80 var. Benim ülkemde marketlerde raflar boş değil. Ama Amerika’da bile bugün raflar boş, Fransa’da raflar boş, Almanya’da raflar boş. Benim vatandaşım şu anda istediği her türlü ürünü marketlerde bulabiliyor. Tarım Kredi Kooperatiflerimizde ürünler çok çok ucuz fiyatla satılıyor. Bunlar diğer zincir marketlerden çok daha düşük fiyatlı. Bizim için şu anda enflasyon bir sıkıntıdır ama yılbaşından sonra biz enflasyonda da bu sıkıntıyı aşacağız ve yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Şu anda Türkiye’nin büyüme oranı yüzde 7,6. Dünyada şu anda ikinci sıradayız büyümede.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 seçimleri hakkında gelen soruya ‘’Herhangi bir endişemiz yok.’’ yanıtını verdi.

MEYDANLARIN DİLİNİ İYİ BİLİRİM!

Erdoğan:’’ Ben meydanların dilini iyi bilirim. Şu anda yaptığım toplu açılışlarda, meydan mitinglerinde eğer on binleri meydanlara toplayabiliyorsam, bu halkımın bize olan teveccühünü göstermektedir. Halkımızın bize olan bu teveccühü devam ettikçe, bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatif yok” derken, ‘Şu anda biz öyle bir konumdayız ki inşallah bu seçimleri de bizler kazanacağız’ dedi ve şöyle devam etti:
Ben yüzde 52 ile Cumhurbaşkanlığını kazandım. Başkanlık sistemine geçtik. Muhalif kanat, başkanlık sistemi değil, parlamenter sistemi savunuyor. O parlamenter sistemde Türkiye’de 7 ayda, 8 ayda bir seçime gitmiş, hükümetler bozulmuş. Böyle bir ülkede istikrar olur mu? Türkiye hep geride kaldı. Başkanlık sistemiyle beraber de Türkiye çok daha farklı bir yürüyüşe geçti ve bu farklı yürüyüş içerisinde de gayet güzel bir yere ülkemizi getirdik.’’ açıklamasında bulundu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir