fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

YANMAZ ”BEN” DEDİ, AYŞE KEŞİR ”BİZ” DEDİ!

YANMAZ ”BEN” DEDİ, AYŞE KEŞİR ”BİZ” DEDİ!

Tüm Türkiye’de Sosyal Konut Projesi’ne rekor başvuru yapılırken Akçakoca’nın projede yer almaması Akçakocalı vatandaşları adeta küstürmüştü. Dün akşam saatleri adeta siyasi bir düello şeklinde geçerken Cumhur İttifakı tarafları birbirini suçlamış ve yapılan hata örtbas edilmeye çalışılmıştı.

Bizde www.akcakocahaberleri.com ailesi olarak vatandaşların isteği ve tepkileri doğrultusunda araştırmalar yaparak, konuyu ve detayları gündemde tutmuştuk. Akçakocalı eski belediye başkanlarının da tek tek fikirlerini söylediği Sosyal Konut Projesi ile alakalı ortak dil Akçakoca’nın kaybettiği yönündeydi. Dün akşam saatlerinde ulaşım sağladığımız Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, gazetemize yaptığı açıklamalar ile olaya son noktayı koydu. Son birkaç gündür Akçakoca için tüm imkanları seferber ettiğini söyleyen Keşir, ‘’Siyaset çözüm üretme makamıdır. Hemşerilerimiz merak etmesin. Her türlü olumsuzluğa rağmen bu konuyu hemşerilerimizin faydasına olacak şekilde sonuçlandıracağız.’’ İfadelerini kullandı.

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in gazetemize özel açıklamaları:

Keşir:‘’ Doğal olarak arsalar ile alakalı ilk muhatap belediyeler olmuş. Belediyelere konuyla alakalı yazı gitmiş. Belediyelerimizin bazıları da olumlu karşılayamamışlar talebi anladığım kadarıyla. Ben sonradan konuya vakıf olabildim, o süreçte yurtdışındaydım. Bizim için önemli olan meselelerden biri 1100 konutun Düzce ve ilçelerine aktarılmasıydı.
Belediyemiz arsa üretemiyorsa, arsa üretecek daha farklı seçeneklerimiz vardı zaten. Üzerinde çalışabileceğimiz daha farklı kamu arazilerimiz vardı. Burada önemli olan Düzce ve ilçelerine verilen konut sayısının olabildiğince fazla olması. Akçakoca gibi başka ilçelerimizde var yararlanamayan fakat bizim isteğimiz tüm ilçelerimizin bu projeden faydalanabilmesi. Bakın aynı zamanda verilen listede bazı yanlışlıklarda var, bazı rakamlar fazla yazılmış.
Şuan yeni bir çalışma yapıyoruz, bitirmek üzereyiz. Sadece Akçakoca için değil; Gümüşova, Çilimli ve Beyköy için de söylüyorum. Bu çalışmalarımız sonrasında bahsettiğim ilçelerin hiçbirinde ‘Sosyal Konut’ konusunda bir sorun yaşanmasını istemiyoruz. Bu noktada da tabi arazinin yeri, konumu ve büyüklüğü konut sayısını etkileyen faktörler.
Siyaset çözüm üretme makamıdır. Biz bu çözümü bir şekilde hemşerilerimizin faydasına olacak şekilde üreten tarafta olacağız hiç kuşkunuz olmasın. Bakanımız ile bu konuyu özel olarak görüştüm, hiç kuşkunuz olmasın. Biz Cumhur İttifakı olarak milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Biz iktidar partisiyiz. İşimiz sorunlara çözüm üretmek, hizmet etmek.’’ açıklamalarında bulundu.

Editör : Tolga Hünkar

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • Okanın başarısızlığı ve ilgisizliği sanırım o ara bitcoin madenciliği yapıyordu

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir