fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

BEHÇET ALKAN LOKUM’DAN, OKAN YANMAZ VE ESVET SARIOĞLU’NA DESTEK…

BEHÇET ALKAN LOKUM’DAN, OKAN YANMAZ VE ESVET SARIOĞLU’NA DESTEK…

Birkaç gündür devam eden tartışmalara İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’da dahil oldu. İYİ Partili başkan yaptığı açıklamada, Yanmaz ve Sarıoğlu’nun meslekleri ile ilgili eleştirilmelerini doğru bulmadığını belirten Lokum, ”Yanlışlarını eleştirebilirsiniz. Fakat her iki başkanı da meslekleri üzerinden vurmak doğru değil!” açıklamasını yaptı.

İşte Behçet Alkan Lokum’un Sosyal Konut Projesi ve beraberinde gelen tartışmalar ile ilgili açıklaması:

İyi Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum:

”Sevgili Akçakocalılar

Öğrendiğimiz üzerine gelir düzeyi düşük vatandaşlarımıza için yapılacak TOKİ konutları için Akçakoca’mıza kontenjan ayrılmamış. Konuyu AKP ilçe başkanı ve Akçakoca belediye başkanının müteahhit olmasından ayrı olarak değerlendirmek istiyorum. Kaldı ki bu yaklaşımı da doğru bulmuyorum.

Eksikliklerini eleştirebiliriz ancak meslek üzerinden eleştiri yapılması konuyu gerçeklerden uzaklaştırıyor. Ben buradan şunu söylemek istiyorum bildiğiniz üzere yakın bir süre içinde milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacaktır. İnşallah Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacaktır. Devlette devamlılık esastır. Seçimleri kazandığımızda hükümet partisi ilçe başkanı olarak şimdiden söz veriyorum.

Eğer TOKİ bu projeyi Akçakoca’da yapmazsa, yapılmasını biz sağlayacağız. Bizim hükümetimizde Düzce’den Akçakoca’ya yatırım gelmemesi meselesi son bulacak. Az kaldı…” ifadelerini kullandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir