fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

BU KENTİN SOSYAL KONUTLARA İHTİYACI VAR!

BU KENTİN SOSYAL KONUTLARA İHTİYACI VAR!

Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesinde Akçakoca’ya yer verilmemesinin yankıları sürüyor. Ekran başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeyi alan vatandaşlar sosyal konut yapılacak il ve ilçelerin açıklanmasını beklemeye koyulmuştu. Düzce’de; Cumayeri’nde 176, Gölyaka’da 80, Kaynaşlı’da 162, Merkez’de 400, Boğaziçi’nde 202, Yığılca’da 80 olmak üzere Düzce ili ve ilçelerine toplam 1100 Sosyal Konut yapılacağı açıklandı. Listede Düzce’nin en büyük ilçesi olan Akçakoca’yı göremeyen vatandaşlar adeta isyan ederek siyasilere ateş püskürmüştü.

2009-2014 Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’a bu konu ile ilgili fikirlerini sorduk. İşte Albayrak’ın çarpıcı açıklamaları!
Fikret Albayrak:’’ Cumhurbaşkanımızın uzun süredir Sosyal Konut Projeleri ile ilgili bir hazırlığı vardı. Bu şehrin belediye başkanı ve iktidar partisi ilçe yöneticilerinin bu konuyla yakından ilgilenmeleri gerekiyordu. Tamamen sorumluluğun Cumhur İttifakı Akçakoca bileşenlerinde olduğunu düşünüyorum.

AKÇAKOCA’NIN CİDDİ ANLAMDA SOSYAL KONUT İHTİYACI VAR!

Tüm Türkiye’de uzun vadeli ödemeleri ile beraber Sosyal Konut Projelerine ihtiyaç var. Bu şehrin de ciddi anlamda sosyal konut projesine ihtiyacı var. Tüm Türkiye’nin var bu konutlara ihtiyacı var zaten. Bu dönemde bu paralara daire almak hayal. Özellikle Akçakoca’nın en az 500 Sosyal Konuta İhtiyacı var.

Bu ilçede memur olarak çalışan ve asgari ücretli olarak çalışanlar başka bir gelir kaynakları yoksa ancak buralardan daire alabilir. Daire fiyatlarında 1.5- 2 milyon liraların konuşulduğu bu günlerde insanların konut sahibi olma şansı yok.

AKÇAKOCA’NIN YÖNETİCİLERİ İLGİLİ MERCİLERE TEKLİF GÖTÜRDÜLER Mİ?

Bu ilçenin Sosyal Konut ihtiyacı varsa bunun bir numaralı sorumlusu şehrin belediye başkanıdır. Yerel yöneticilerdir. Belediye başkanı ve Cumhur İttifakı yerel yöneticileridir. Devlet böyle bir proje hazırlığındaysa, Akçakoca’da yerel yöneticiler ilgili mercilere teklifte bulunacaklar, gerekirse arazi gösterecekler. Bunu daha önce Nazmi Çiloğlu gerçekleştirdi. Akçakoca’da daha önce yapılan TOKİ konutları tamamen Nazmi Çiloğlu’nun çabaları sayesinde gerçekleşti. 250 tane konut yapıldı ve o zaman dahi çok ciddi talep oldu. Akçakoca’nın şu an da 500-1000 sosyal konuta ihtiyacı var.

YA TALEP ETMEDİLER YADA ENGEL OLDULAR!

Burada 2 farklı durum olabilir. Eğer Akçakoca’ya bu projede yer verilmediyse ilgili yöneticilerin bir talebi olmamıştır ya da Akçakoca’ya yer verilecekti birileri Akçakoca’da bu projeye engel oldu. Başka ne olabilir yahu!
Akçakoca bu planlamanın içinde yoksa bu süreçte yetkili olan kişilerin talebi olmamıştır. Benim 2014 yerel seçimlerinde 500 sosyal konut projem vardı. Eğer başkanlığı kazansaydım 500 daire yaparak çok cüzi rakamlar ile vatandaşlar ile buluşturacaktım.’’ ifadelerini kullandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir