fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

AKÇAKOCA HALKI, AKÇAKOCALI SİYASİLERE TEPKİLİ!

AKÇAKOCA HALKI, AKÇAKOCALI SİYASİLERE TEPKİLİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut projesi olarak adlandırdığı Sosyal Konut Projesi’nde, konutların yapılacağı il ve ilçeler belli olmuştu. Akçakoca’yı listede göremeyen vatandaşlar, ‘’ Nasıl olur da Düzce’nin en büyük ilçesi Akçakoca bu projede yer almaz?’’ ‘’Siyasilerin bu durumdan haberi var mıydı? Yok muydu?’’ sorularını sorarak tepkilerini yükselttiler.

Önümüzdeki günlerde genel seçim havasına girecek olan ülkemizde, 20 yıldır iktidarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilatlarına ‘’Sahaya inin ve çalışmalara başlayın.’’ talimatı göndermiş aynı zamanda parti içinde küslük olmamasına dikkat çekerken; partiye ve Erdoğan’ın kendisine kırgınlığı olan her vatandaşın yeniden kazanılması gerektiğinin önemine vurgu yapmıştı.

Türkiye’de son 1 yılda alım gücü düşmüş, orta gelir sınıfı git gide azalmış ve zengin ile yoksul arasındaki makas giderek açılmıştı. Ekonomideki kötü gidişatın sandığa yansıyacağını düşünen Cumhur İttifakı yaz sezonunun sonlarına doğru saha çalışmalarına başlamıştı.

CUMHUR İTTİFAKI AKÇAKOCA’YI GÖZDEN ÇIKARDI MI?

Düzce ve ilçelerinde Cumhur İttifakı partileri belediye başkanlıklarını kazanmışken, Düzce’ye verilen 3 milletvekili hakkının 3’ünü de Cumhur İttifakı kazanmışken Akçakoca’nın böyle büyük bir yatırımdan muaf tutulması akıllara türlü soru işaretlerini getiriyor. Vatandaşlar Düzce ve ilçelerinde bu kadar güçlü olan Cumhur İttifakı için vatandaşlar; ‘’Akçakoca’yı çantada keklik olarak görüyorlar.’’ ‘’Seçime girmeden Akçakoca’yı zaten kaybetmeyiz, gafletine kapılmışlar!’’ yorumları yapıyorlar.

AKÇAKOCALI SİYASİLER BU DURUMU ÖNCEDEN BİLİYOR MUYDU?

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, son vekillik dönemi boyunca Akçakoca’ya sadece birkaç kez gelen Ak Parti Milletvekili Fahri Çakır, Düzce MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Ak Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Akçakocalı Düzce İl Genel Meclis Üyeleri… Akçakoca’ya karşı hiç mi sorumluluk duymadılar? Akçakoca için mücadele ettiler mi, fazladan bir çabaları oldu mu? Bu projeye Akçakoca’da yer verilmeyeceğini önceden biliyorlar mıydı? Akçakoca’da her vatandaşın ev sahibi olduğunu mu sanıyorlar? Son olarak merak edilen bir husus var. Önümüzdeki seçim Cumhur İttifakı mensupları vatandaşlardan oy isterken, vatandaşlar kendilerine sormayacaklar mı? Akçakoca’nın ve Akçakocalı vatandaşların kalkınması için ne yaptınız?

Editör: Tolga Hünkar

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir