fbpx

Akçakoca Haberleri

İş Birliği

AKÇAKOCA DOĞRU TERCİH İLE KAZANAN TARAFTA OLUN…

AKÇAKOCA DOĞRU TERCİH İLE KAZANAN TARAFTA OLUN…

Üniversiteye hazırlık kursları neden önemlidir? Öğrencilerin verimli bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlayan eğitim merkezlerinde öğrenciler daha rahat öğrenme fırsatı bulur. Daha az kapasite ile daha sistemli ve amaca uygun çalışan eğitim kursları, üniversiteye hazırlık dönemlerinde öğrenciler için oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

Üniversiteye hazırlık döneminde Özel Eğitim Kurumlarını tercih etmeyen öğrenciler ne gibi zorluklarla karşılaşabilir? Özel eğitim kursları öğrenciye rehberlik hizmeti sunar. Öğrenciler bu dönemde bir çok desteği olsa dahi kendilerini yalnız hisseder. Tek başına süreci yönetemediği gibi sorunların üstesinden de gelemeyerek zorlayıcı soruların çözümüne ulaşmakta zorluk çekebilir. Özel eğitim kurslarına kayıt olmayarak evde çalışma fikri her ne kadar başlangıçta mantıklı gelse de evde bir düzen sağlanamayabilir. Oluşturulan plana uyulmadığında, çalışmalar ihmal edildiğinde sorumluluklar birikecek ve sınav dönemi geldiğinde öğrenci büyük bir yığın ile karşı karşıya kalacaktır.

Akçakoca Doğru Tercih Özel Eğitim Kurumu 13 Eylül 2012 yılında Akçakoca’ya yakışır bir eğitim anlayışı ve farklı bir vizyon ile öğrencilere eğitim ve rehberlik hizmeti sunan, gerek sınav öncesi gerek sınav sonrası sağladığı destekler ile Akçakoca’da öncü olmaya devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana eğitim kalitesini artırmak adına sürekli çalışan kendini geliştiren bir kurum olarak karşımıza çıkan Akçakoca Doğru Tercih, yıllardır ilçenin derece yükünü omuzlayan ve son 10 yılda binlerce öğrenciye üniversite kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

AKÇAKOCA DOĞRU TERCİHİ BAŞARILI YAPAN NEDİR?

Öncelikle kurum sahibinin öğretmen olması çok önemli. Böylece kurumu bir ticarethane mantığından çıkararak, başarı ve sonuç odaklı bir yapıya dönüştürüyor.
Yenilikçi bakış açısı ile farklı olanı benimsemesi ve ilkleri denemekten korkmaması da başarının bir diğer anahtarı. Akçakoca’da 8-10 kişilik VİP sınıf uygulamasını 2012 yılında başlatıp, öğrenci başına ayrılan süreyi arttırarak azami odaklanmayı sağlaması öğrencilerin işini kolaylaştırıyor.

Tecrübeli, donanımlı ve mutlu öğretmen kadrosu bu işin püf noktalarından biri. Doğru Tercih Kurs Merkezi +10 yıl tecrübe ile bölgenin en iyi öğretmenlerini Akçakoca ile buluşturuyor. Kurumda her branş için birden fazla öğretmen bulunması ve öğrenciye de bu konuda seçme hakkı verilmesi ile velilerin de yükünü hafifletiyor. 7 gün kesintisiz eğitim veren, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre gece etütleri uygulayan ve tek bir marka yayına bağlı kalmadan onlarca yayın ile binlerce farklı soru örneğini öğrenciler ile buluşturan Akçakoca Doğru Tercih bu anlamda da bölgede lider konumunda bulunuyor.

Bireysel Rehberlik, Profesyonel Öğrenci Koçluğu, Aile Danışmanlığı hizmetleri ile de süreç boyunca öğrencinin ve velinin en önemli destekçisi.

Kurucu Müdür Ali Kolçak:’’ 10 yıl önce çıktığımız bu yolda, geriye dönüp baktığımızda çok büyük yol kat ettiğimizi görüyoruz. Biz eğitim camiasında ilk gün ki heyecanımızı yaşarken, artan azmimiz ile şehrimizde yaşayan gençlerin hayatlarına dokunmaya devam ediyoruz. Doğru Tercih şahsımın değil şehrimizin eğitimde lider markası olmuştur. Tüm şehrimize ve vatandaşlarımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı kurumumuz adına teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

İletişim ve detaylı bilgi için:

Telefon: 0 380 611 63 00

İnstagram: dogru__tercih

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir