fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

ABANOZ’A GÖRE AKÇAKOCA BELEDİYESİ SOSYAL KONUT PROJESİNİ ELİNİN TERSİYLE İTMİŞ!

ABANOZ’A GÖRE AKÇAKOCA BELEDİYESİ SOSYAL KONUT PROJESİNİ ELİNİN TERSİYLE İTMİŞ!

Akçakoca’ya Sosyal Konut Projesi’nde yer verilmemesi Akçakocalı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmış, Akçakocalı tüm siyasilere veryansın etmişlerdi. Konuyla ilgili herkes birbirini suçlarken Abanoz, konuyla ilgili belge paylaştı. Belgeye göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Akçakoca Belediyesine toplu konut arazisi olup olmadığını sormuş ve olumsuz yanıt almış.

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’dan Okan Yanmaz’a gönderme! ‘’Belediyenin özel proje alanlarını yandaşa peşkeş çektiniz, şimdi ne yapıyorsunuz?’’

İşte Abanoz’un açıklamaları:

‘’Belediyenin özel proje alanlarını yandaşa peşkeş çektiniz şimdi ne yapıyorsunuz.?

“İlçemiz sınırları içerisinde mülkiyeti belediyemize ait Toplu konut yapılabilecek alan bulunmamaktadır” diyor, sosyal konut projesine yer bulamıyorsunuz. Boğaziçi Beldesi ne yapıyor? Oradan takas, buradan takas, bir şekilde sosyal konut projesine yer tahsis ediyor. Karadeniz’in incisi dediğimiz Akçakoca ilçesinin belediyesi “Böyle bir sosyal konut projesine “Verecek yerimiz yok!” diye Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na, TOKİ’ye cevap veriyorsunuz.
Evet sizin Belediyecilik anlayışınız maalesef bu. Söylemeyelim diyoruz ama bu işi beceremiyorsunuz.’’

YÜZYILDA BİR GELECEK PROJEYİ ELİNİZİN TERSİYLE İTTİNİZ!

‘’Neredeyse yüzyılda bir gelen fırsatı avantaja çeviremediğiniz, değerlendiremediğiniz için gariban, gelir düzeyi düşük vatandaş sizden bu acizliğinizin hesabını soracak. Akçakoca siyasi tarihinde böyle bir liyakatsizlik, talan düzeni görmedi.’’ İfadelerini kullandı.

NOT: İlgili belgenin altında Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz’ın imzası bulunuyor.

Akçakoca CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir