fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

SOSYAL KONUT PROJESİ YAPILACAK İLÇELER BELLİ OLDU! AKÇAKOCA’DA YAPILACAK MI?

SOSYAL KONUT PROJESİ YAPILACAK İLÇELER BELLİ OLDU! AKÇAKOCA’DA YAPILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut projesi olarak adlandırdığı Sosyal Konut Projesinin detayları belli oldu. TOKİ Sosyal Konut Projesi yapılacak il ve ilçeler belli olurken, Akçakoca’da yapılıp yapılmayacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Türkiye’nin 81 iline yapılacak olan ve ilk etabının 2 yıl içinde bitirilmesi amaçlanan Sosyal Konut Projesinde detaylar belli oldu.
Erdoğan, 2023-2028 arasını kapsayan süreçte 500 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini söyledi. Erdoğan, yeni sosyal konut projesi tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 250 bin konut amaçlı arsanın da satılacağını, 50 bin işyerinin tamamlanacağını ifade etti.

Sosyal konutta başvurular yarın başlıyor. Teslimler 2 yıl sonra başlayacak. Vatandaşlarımız 608 bin TL’den başlayan 2+1 konutlara 2 bin 280 TL’den başlayan taksitle 240 ay vade ile, 850 bin TL’lik 3+1 konutlara 3 bin 187 TL’den başlayan taksitlerle ile 240 ay vade ile ulaşacak. Arsalarda ilk grupta 192 bin 500 TL’den başlayan 1604 TL’lik 10 yıl vade ile faizsiz şekilde yapılacak.
İş yerlerini 350 bin liradan başlayan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle, 120 ay vade ile emekçilerimize, genç girişimcilerimize sunacağız. Sosyal konut projesinden ticari kazanç elde etmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz.
500 bin konut, 250 bin arsa ve 50 bin iş yeri bittiğinde, 3 milyon 750 bin insanımızı daha güvenli yaşam alanına kavuşturmuş olacağız.

PROJE HANGİ İLÇELER DE YAPILACAK? AKÇAKOCA’DA YAPILACAK MI?

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde yapılacak olan Sosyal Konut Projesi Düzce il ve ilçelerinde de gerçekleşecek. Düzce merkez başta olmak üzere; Cumayeri, Kaynaşlı, Yığılca, Gölyaka ilçelerinde gerçekleşecek olan toplu konut projesinde birçok vatandaşın ev sahibi olması amaçlanıyor. Akçakoca ne yazık ki Sosyal Konut Projesi yapılacak ilçeler arasında yer almıyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap