fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

”KATİL BARİYER” CAN ALDI

”KATİL BARİYER” CAN ALDI

Akçakoca-Tepeköy mevkiinde motosikletin bariyerlere çarpması sonucu 2 genç hayatını kaybetti.
Batuhan B. (20) 43 ABA 139 plakalı motosiklet ile Tepeköy mevkiinde devrilerek bariyerlere çarptı. Motosikletteki Ömür G. (18) kaza yerinde hayatını kaybetti.
112 Acil Servis ekiplerince Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılan sürücü Batuhan B. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

‘’KATİL BARİYER’’ NEDİR?

Metal dikmelere sabitlenen W şeklinde çelik malzemelerden oluşur. Sürüklenen bir motosiklet sürücüsü için en tehlikeli bariyer tipidir. Bariyere doğru kayarak sürüklenen motosiklet sürücülerinin dikmelere ya da bariyer yüzeyine çarparak vücut bütünlüğünün bozulmasına ve “giyotin” etkisine maruz kalmasına yol açabilir.

BAKANLIK SÖZ VERMİŞTİ!

Geçtiğimiz aylarda Türkiye Motosiklet Platformu üyeleri, “katil bariyer” olarak bilinen yol bariyerlerine karşı Kadıköy’de bir araya gelmişti. Motorculara destek olmak için Kadıköy’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Bakanlık olarak işletmesinde bulunduğumuz tüm yollarda motorcu dostu bariyerler uygulamasını tamamlayana kadar çalışmalarımız bitmeyecek” ifadelerini kullanmıştı.

Karaismailoğlu’’: Bugüne kadar 14 bin metreye kadar motorcu dostu bariyer uyguladık. Bu yıl ise 40 bin metreye kadar planlamıştık ama, anlaşılıyor ki bunu daha çok arttırmamız gerekiyor. O yüzden motorcu dernekleri çok önemli, onlarla sürekli istişare halinde olacağız. Öncelikli listeleri onlardan alıp en kısa zamanda çalışmaları bitireceğiz”
diyerek açıklamasını sonlandırmıştı.

Motosiklet sürücüleri tüm Türkiye’de yapılacak olan motorcu dostu bariyer altyapı çalışmalarının bitmesini bekliyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir