fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

BAKAN KURUM’DAN ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERE: KİRAYA ÇIKMAKTANSA TOKİ’DEN EV ALMAK DAHA UYGUN!

BAKAN KURUM’DAN ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERE: KİRAYA ÇIKMAKTANSA TOKİ’DEN EV ALMAK DAHA UYGUN!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kafaları karıştırdı. Paylaştığı bir videoda; üniversite öğrencisi gencin ev kiralamak yerine TOKİ’den ev almanın daha uygun ve mantıklı olduğunu anlattığı video öğrencilerin tepkisini çekti.

2022-2023 Eğitim ve öğretim yılına girilirken üniversiteyi kazanan öğrenciler ve aileleri heyecanlarını bir kenara bırakarak 1 yıllık eğitim dönemi boyunca harcanacak gider kalemlerini çoktan hesaplamaya başladılar. 1 yıllık dönem boyunca özel yurtlar 25-50 bin lira arasında gidip gelirken büyük şehirlerde ev fiyatları da yıllık bu rakamın 2 3 katını bulabiliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kendi Twitter hesabından paylaştığı TOKİ kampanya videolarında ‘’Gençler! Mehmet Ali kardeşimize bir kulak verin.’’ sloganıyla, barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencilerine bir gönderme yaptı.

İşte o paylaşım:

Bu haberi okuyan ve videoyu izleyen sevgili üniversiteli kardeşlerimiz ve veliler fikirlerinizi yorumlarda belirtiniz. Sizce Çevre Bakanı Murat Kurum söylediklerinde haklı mı?

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir