fbpx

Akçakoca Haberleri

GURUR KÖŞESİ

AKÇAKOCALI ŞEYDA ÖDÜLÜ KAPTI! TEKNOFEST’TE 1. OLDULAR

AKÇAKOCALI ŞEYDA ÖDÜLÜ KAPTI! TEKNOFEST’TE 1. OLDULAR

Akçakocalı Yüksek Mühendis Şeyda Yaman’ın ekibi kendi alanlarında, Teknofest’te 1. olarak 100.000 TL ön kuluçka desteği almaya hak kazandı. Akçakocalıları gururlandıran Yaman, geçen yıl da aynı organizasyonda derece almıştı.

TEKNOFEST yarışması yapıldığı 2018 tarihinden bugüne kadar yarışmalarda finalist olan ve çalışmalarını girişime dönüştürmüş 444 takım arasından En İyi 25 takım arasına girerek TEKNOFEST Girişim Programı tarafından Doktora Öğrenci Elektrik-Elektronik Mühendisi Koksal GUNDOGDU ve Yüksek Bilgisayar Mühendisi Seyda YAMAN, TBA Akademiyle ön kuluçka desteği almaya hak kazanmıştır.

“TBA Akademi, ülkemizdeki K12 düzeyine kadar olan özel ve devlet okullarına kurulan teknoloji tabanlı atölyelere verilecek olan eğitim müfredatının ve ders içeriklerinin bulunduğu bir online eğitim platform sunuyor. Ayrıca; bu eğitimlere ait ödüllü ve patentli fiziksel materyaller geliştiriyor.
StemKodLab, 2021 yılında Dünyanın en büyük havacılık uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’te 1. Olarak En İyi Eğitim Materyali seçildi. Öğrenciler StemKodLab ile kolay yoldan kodlama öğrenebiliyor.
StemRoboLab seti ile hem robotik uygulamalar gerçekleştirebiliyor hem de nesnelerin interneti, akıllı ev sistemleri, … gibi uygulamalar gerçekleştirebiliyor.
AgriTech, Kodlama bilgilerini kullanarak tarım alanındaki sorunlara çözüm üretebilmesini sağlayan Dijital Tarım Kodlama Eğitim Setidir.
ArınCode, Yapay Zeka Tabanlı Eğitim Seti sayesinde öğrenciler kolaydan zora doğru tüm bileşenleri bir müfredat doğrultusunda öğrenirken, yapay zeka uygulama kolaylığı ile de kısa sürede kendi yapay zeka uygulamalarını yapabileceklerdir.”

www.akcakocahaberleri.com ailesi olarak, sevgili Şeyda’yı ve ekip arkadaşlarını tebrik ediyoruz. Geç haberimiz olmuş olsa da kendilerini gururla, ‘Gurur Köşemize’ ekliyoruz…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap