fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

ABANOZ VE SARIOĞLU YİNE KARŞI KARŞIYA, KONU: AKTAŞ ŞELALESİ

ABANOZ VE SARIOĞLU YİNE KARŞI KARŞIYA, KONU: AKTAŞ ŞELALESİ

Akçakoca CHP Teşkilatı dün resmi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile Akçakoca Kaymakam’ı Can’a ve Düzce Valisi Atay’a sitemde bulundu. Abanoz ve ekibi ‘’Turizm kataloglarından düşürmediğiniz ve gelip sadece fotoğraf çekip gittiğiniz Aktaş Şelalesi yolları ile ilgili sözlerinizi tutun. Akçakoca’yı sevmiyorsunuz.’’ ifadelerini kullanırken, Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’da tartışmaya dahil oldu. Sarıoğlu:’’ Bizleri ve bürokrasiyi suçlayarak sadece fotoğraf siyaseti yapıyorlar diyen ilçe başkanına sesleniyorum. Bu işler sen istediğin için yapılmıyor. Biz her işin takipçisiyiz.’’ diyerek konuyu Akçakoca halkının vicdanına bıraktığını dile getirdi.

ABANOZ: AKÇAKOCA’YI DÜŞÜNMÜYOR VE AKÇAKOCA’YI SEVMİYORSUNUZ

CHP Akçakoca İlçe Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklama:
2 Haziran’dan bu zamana kadar, yani yaklaşık 3 ay önce Aktaş Şelalesi’ne giden idari mülki amirlerimiz Sayın kaymakamımız ve Sayın valimiz orada incelemelerde bulunduklarını söylemişlerdi ve sosyal medya hesaplarından da bunu paylaşmışlardı. Ama gelin görün ki o günden bugüne kadar Aktaş Şelalesi, yani Akçakoca’nın en önemli turizm yerlerinden bir tanesi olarak kabul edilen, tanıtım broşürlerinde de yer alan Aktaş Şelalesi hakkında hiçbir şey yapılmadığını görüyoruz.
Tabii bu şelaleler doğa turizmin olmazsa olmazıdır. Misafirlerimiz broşürde yer aldığı için orayı görmek istiyorlar, ulaşım çok zor ve riskli olduğundan gelen misafirlerimizin herhangi bir kazaya maruz kaldıklarında bunun hesabını kime soracakları da merak konusu. Sadece fotoğraf çektiriyorsunuz diyoruz ya dediğimizde pek de haksız sayılmayız.
Sadece fotoğraf çektiriyorsunuz efendiler, herhangi bir icraat yok. Çünkü Akçakoca’yı düşünmüyor, Akçakoca’yı sevmiyorsunuz.
Şimdi fotoğraf çalışmalarınızı ve fotoğraf siyasetini bırakıp gerçekten hizmet etme zamanı.’’ İfadelerini kullanırken, Akçakoca Kaymakamlığı’nın geçmiş dönem Aktaş Şelalesi ziyareti ile ilgili bazı fotoğraflar paylaşmayı da ihmal etmedi.

SARIOĞLU: ALGI HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN! BELGELER VAR

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun konu ile ilgili açıklaması:

‘’Aktaş Köyü, Şelale yolu için hakkımızda ve bürokrasi için yapılan yanlış algı haberinin doğrusunu ve gelişmeleri size ve ilçe halkına aktarmak üzere paylaşmak istiyorum. Aktaş Köyü Şelale arası araç yolu ve araç sonrası dere -orman içi yaya yolu hepimizin bildiği üzere aşırı yağışlar sonrası tahribata uğramış ve ulaşımda aksamalara neden olmuştu.

Bu konuda Aktaş Köy Muhtarımız Orhan Çakırlı, köy sakinleri ve şelale güzergahında işletme sahibi olan Rasim Aydın’ın taleplerini tarafıma ilettiler zaten durumun sıkıntılı olduğunu bildiğim için bende acilen konuyu, İl Başkanıma ,Milletvekillerimize ve Düzce Valimize ilettim. Aldığım cevaplar olumlu yönde oldu ve ilk fırsatta çıkıp mevcut durumu görüp inceleyelim kararı alındı. Sayın Valimiz, ilçe kaymakamımız özel idare genel sekreterimiz ve ilgili kurum müdürlerimiz ,il genel meclisi üyeleri ile birlikte 2 Haziran günü söz konusu yere giderek yerinde inceleme yaptık. İncelemeler sonucunda; şelaleye yürüyerek gidilen mevcut yol tadilat edilip kullanılsa bile yaşanacak ilk dere taşkınından sonra tekrar kullanılamaz durumda olacaktı. Bu durumu kalıcı olarak çözmek için ,ilçemiz Orman İşletmesi Müdürlüğü ve Akçakoca Kaymakamlığı iş birliği yaparak ,’’Aktaş Şelalesi Eko Turizm Alanı” olarak belirlenmesi için 9 Haziran günü başvuru yapıldı. Bu başvuru sonrası yapılan proje çalışmaları ve yerinde dron çekimleri ile 15 Ağustos’ta da Bolu Bölge Müdürlüğü Bakanlığa başvuruda bulundu. Yapılan çalışmada olumsuz bir durum yok ,herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz ise önümüzdeki yıl Nisan yada Mayıs ayında orman içerisinden planlanan ”Eko turizm alanı ” içerisindeki şelale yolumuz hazır olacak. Aktaş Köyü ile şelale arasındaki araç yolu 2,8 km’dir. Bu yolun 1,8 km’lik kısmı köydes proje kapsamında yapılacak, kalan 1 km kısım ise özel idare tarafından beton yol olarak yapılacaktır. Şu anda beton yol alt yapı çalışması özel idare ekipleri tarafından Kurugöl Dağkağnası mahallesindeki yolu hazırlamaktadırlar, devamında Arabacıköyü-Edilli arasındaki geçen seneden yarım kalan eksik 1 km yolu tamamlayacak olup akabinde Aktaş köyü şelale yolunun alt yapı hazırlığını yapıp beton dökümü yapılarak yol tamamlanacaktır. Beton yol çalışmamız Kepenç Köyü 1 km yol ve Tepeköy ceylanlar mahallesi 1,5 km olarak devam edecektir. Hal böyle iken bizleri ve bürokrasiyi suçlayarak sadece fotoğraf siyaseti yapıyorlar diyen ilçe başkanı sen söyledin diye mi bu işler planlandı yapılıyor, tarihler ve yazılar ekte karar Akçakoca halkının saygılarımla.’’ İfadelerini kullandı.

Erken seçim hazırlıklarının konuşulduğu günlerde Akçakoca siyaseti seçime hazır görünüyor. Önümüzdeki iki seçim boyunca sık sık karşı karşıya göreceğimiz Abanoz ve Sarıoğlu ikilisi şu ana kadar Akçakoca siyasetine tat katmış görünüyor. Aralarındaki siyasi çekişmenin, siyasi nezaket çerçevesinde sürmesi dileğiyle…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir