fbpx

Akçakoca Haberleri

Fındık

SARIOĞLU’NDAN ABANOZ’A NAZİRE GİBİ TARİH: 25 AĞUSTOS

SARIOĞLU’NDAN ABANOZ’A NAZİRE GİBİ TARİH: 25 AĞUSTOS

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran ile başlayan ve sırasıyla İyi Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum ve CHP İlçe Başkanı Abanoz ile devam eden TMO’nun Akçakoca’da fındık alımı ile ilgili tartışmalara Ak Parti İlçe Başkanı Sarıoğlu noktayı koydu. Kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyuran Sarıoğlu, kendisine ‘Gücün yetiyorsa 22 Ağustos yap.’’ diyen Abanoz’a adeta nazire yaptı.

TMO’nun Akçakoca’da fındık alımı ve belirsiz tarihi ile ilgili tartışmalar nihayet son buldu. Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun kendi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, öncesinde 1 Eylül olarak belirlenen fındık alım tarihinin 25 Ağustos olarak güncellendiği belirtildi.

İşte Sarıoğlu’nun TMO fındık alım tarihi ile ilgili açıklaması:

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu: ‘’ TMO tarafından ilçemizde fındık alım tarihi daha önce 01/Eylül/2022 olarak açıklanmıştı. TMO Genel Müdürlüğü ile yapılan istişareler sonucunda TMO fındık alımına ilçemizde 25 Ağustos 2022’de başlayacaktır. Bu çiftçilerimizin menfaati adına yapılan düzenlemede emeği geçen; başta Tarım Bakanımız Sn.Vahit Kirişçi olmak üzere, Tarım Bakan Yardımcımız Sn.Ebubekir Gizgider ,Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sn.Sadri Şensoy’a , Ak Parti Kadın Kolları Başkanımız Düzce Milletvekilimiz Sn. Ayşe Keşir’e, İl Başkanımız Sn. Mustafa Keskin’e ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

www.akcakocahaberleri.com ailesi olarak; demokratik atışmalar ile bu konuya dahil olup, Akçakocalı çiftçilerimizi mümkün mertebe mağdur etmeyen ve TMO’nun fındık alımında ve fındık alım tarihini öne çekmesinde emeği geçen; Levent Başaran, Esvet Sarıoğlu, Tuğrul Abanoz, Behçet Alkan Lokum’a teşekkür ediyoruz…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir