fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA MÜJDE: MAAŞLAR İÇİN 8 MİLYON LİRA GELİYOR…

AKÇAKOCA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA MÜJDE: MAAŞLAR İÇİN 8 MİLYON LİRA GELİYOR…

Akçakoca Belediye çalışanlarına müjde. Ankara ile yapılan uzun görüşmeler neticesinde, İller Bankası tarafından onaylanan 19 milyon liralık kredinin 8 milyon liralık kısmı ‘Maaş ödemesi’ şartı ile onaylandı.

Geçtiğimiz aylarda Aquapark kredisinin onaylandığı ile alakalı haberler görmüştük, dahası encümen tarafından Yanmaz’a Aquapark projesi ile alakalı borçlanma yetkisi verilmişti. Yapılan hesaplar sonucunda Aquaparkın yapım maliyetlerinin tahmin edilenden daha fazla olması sebebiyle proje rafa kalkmıştı. İller Bankası tarafından hazır edilen Aquapark kredisi, şartsız krediye çevrilsin diye bir takım bürokratik temaslar olmuştu. Görüşmeler boşa çıkmadı. Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz’ın temasları sonuç verdi.

Edinilen bilgiye göre, İller Bankası tarafından Aquapark projesi için onaylanan 19 milyon liralık kredinin 8 milyon liralık kısmı ‘Personele ödenecek maaş’ şartı ile onaylanmış. Başkan Yanmaz ile beraber Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in de kredinin onaylanmasında çok büyük bir payı olduğu konuşuluyor.

Akçakoca Belediye çalışanlarının yaklaşık 2.5 maaş + ikramiyeler alacaklarının buradan gelecek parayla ödenmesi bekleniyor.
Akçakoca sokaklarında Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz’ın, toplu maaş ödemesi ile birlikte maaş iyileştirme müjdesini beraber açıklayabileceği ve uzun süredir moralsiz olan belediye çalışanlarına sürpriz yapabileceği konuşuluyor.

NOT: Akçakoca Belediye çalışanlarının sadece temmuz ayı maaş giderlerinin yaklaşık olarak 4 milyon lira olduğu gelen bilgiler arasında.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir