fbpx

Akçakoca Haberleri

Fındık

BAŞARAN İSYAN ETTİ: TMO’DAN BİR DARBE DAHA…

BAŞARAN İSYAN ETTİ: TMO’DAN BİR DARBE DAHA…

Dünya’da fındık üretiminin çok büyük bir kısmını karşılayan ülkemizde her geçen gün daha farklı absürtlükler ile karşılaşmaktayız. Fındık fiyatlarının beklenilenin altında açıklanması ve serbest piyasada iyice düşen taban fiyat üreticiyi düşündürürken bir kara haber de TMO’dan geldi.
TMO( Toprak Mahsulleri Ofisi) Akçakoca’da fındık alım merkezi açmadığı anlaşıldı. TMO’ya ve ilgili kurumlara seslenen Başaran, kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile adeta isyan etti.

İşte o paylaşım:

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı ve Ulusal Fındık Konseyi Üyesi Levent Başaran: ” AKÇAKOC’da fındık üreticisine TMO’dan bir darbe daha.
Üreticilerimiz fiyat konusunda umduğunu bulamadığı gibi, Batı Karadeniz bölgesinin en eski ve önemli miktarda fındık üreten ilçemizde TMO alım merkezî açmamıştır. Bu sebeple şu an üreticilerimiz randevu alamamaktadır.

Bu haksızlık acilen düzeltilmeli TMO alıma başlayacağı 22 Ağustos’ta Akçakoca da alım yapmalıdır. Tüm ilgili kurumlar üreticilerimize sahip çıkmalıdır. TMO Akçakoca’da ki üreticilere randevu sistemini açarak yapılan bu haksızlık acilen düzeltilmelidir .

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir