fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

MÜTABAKAT SAĞLANDI… GREV SONA ERDİ… EK ZAM TALEBİ KABUL EDİLDİ

MÜTABAKAT SAĞLANDI… GREV SONA ERDİ… EK ZAM TALEBİ KABUL EDİLDİ

Standart Profil Fabrikası işçileri, geçtiğimiz günlerde ek zam talebi ve daha iyi çalışma koşulları amacıyla grev kararı almıştı. Petrol-iş sendikasına bağlı Standart Profil işçileri ile fabrika yönetimi arasında dün akşam saatlerinde anlaşma sağlandı. Anlaşmanın ardından grev sona ererken, fabrika da üretim yeniden başladı.

Asgari ücret ara zammı sonrası ek ücret taleplerine olumlu yanıt alamayan Standart Profil işçileri grev kararı almıştı. Çevre il ve ilçelerden bir çok stk ve siyasi parti yöneticilerinden de olumlu yönde destek alan Petrol-İş Sendikasına bağlı fabrika işçileri dün akşam saatlerinde fabrika yönetimi ile anlaşmaya vardı.

Dün akşam saatlerinde yapılan görüşmede, fabrika yönetimi işçilerin %28’lik ek zam talebini kabul etti. Sendika yöneticileri görüşme sonunda müjdeli haberi vermesiyle birlikte işçiler greve son verdi. Grevin bitimiyle beraber fabrika da üretim yeniden başlarken, ek zammın yanında işçilere bin 500 lira değerinde hediye çekleri verilmesine karar verildi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Standart Profil fabrikasında iş bırakan işçilere “Şu anda yaptığınız işi bırakma eylemi kanun dışıdır. Yarın sabah gidin işbaşı yapın” diye çağrıda bulunmuştu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir