fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN’DAN GREVDEKİ STANDART PROFİL EMEKÇİLERİNE MORAL ZİYARETİ

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN’DAN GREVDEKİ STANDART PROFİL EMEKÇİLERİNE MORAL ZİYARETİ

Düzce’de faaliyet gösteren, Akçakoca’da dahil olmak üzere çevre il ve ilçelerden çok fazla çalışanı bulunan Standart Profil Fabrikası işçileri hakkını arıyor. İşçilerin ‘’ İşyerinde İSİG önlemleri alınmamakta, ağır ve tehlikeli işlerde düşük ücretle çalıştırılıyoruz.’’ açıklaması ile başlattığı eylem ile fabrika çalışanları mesai bitimi kendi evlerine gitmeme kararı aldı.

TANJU ÖZCAN’DAN EMEKÇİYE MORAL ZİYARETİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, grev kararı alan Standart Profil Fabrikası işçilerine moral ziyaretinde bulunmak ve destek vermek için grev alanı olan fabrikanın bahçesine geldi. Burada bir konuşma gerçekleştiren Tanju Özcan’ın konuşması sık sık alkışlar sebebiyle kesildi.

Özcan: ‘’Burada siyaset amacıyla bulunmuyorum bunu ifade etmek isterim. Sizlere ne yaparsanız yapın ben sizi desteklerim diyecek bir insan değilim. Hayatım boyunca da böyle davranmadım. Daha önce de benzer durumlar oldu. Çeşitli fabrikalarda işçi arkadaşlarımız eylem yaptılar, oralara da destek vermeye gittik. Yeri geldi hem fabrika yönetimiyle görüştük hem işçilerle ve arabuluculuk rolünü üstlendik. Bunu Allah rızası için yapıyoruz. Burada da bulunma sebebim sizlerin haklı olduğunu gördüğüm içindir. ‘’ ifadelerini kullandı.

SİYASİ PARTİLER DE DESTEK İÇİN ALANA GELDİ

‘’İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak Standard Profil fabrikasında işçilerimizin yanındayız. İşverenle makul noktada buluşacaklarını, hakettiklerini alacaklarını umuyoruz. Emeğin siyaseti olmaz …
Düzce’nin insanı ezilmesin… Tüm çabamız bunun içindir.’’ açıklamasını yapan İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, emekçilerin haklı ve güçlü duruşunu destekleyeceklerini belirtti.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir