fbpx

Akçakoca Haberleri

ANALİZ HABER

AHMET KAYA NEDEN KAYBETTİ? TUĞRUL ABANOZ NASIL KAZANDI?

AHMET KAYA NEDEN KAYBETTİ? TUĞRUL ABANOZ NASIL KAZANDI?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Akçakoca’da 2 yıl önce yapılan İlçe Başkanlığı seçimini 4 oy farkla kaybettikten sonra kulis çalışmalarına devam eden ve 2 yıl boyunca çalmadık delege kapısı bırakmayan Ahmet Kaya, ikili ilişkileri sayesinde güzel bir yol kat etmişti. Kaya, yardımsever kişiliği, sakin tavrı ve iletişim becerisi ile 66 delegenin imzasını, Abanoz aleyhinde alabilmişti.

YANLIŞ ATA MI OYNADI?

Süreç içerisinde Akçakoca halkı Tuğrul Abanoz aleyhine olumsuz haberler görmeye başladı. Bu haberler yeri geldi Abanoz’un özel hayatına kadar uzandı. Hal böyle iken yapılan bu haberler delegenin gönlünü kazanmış Ahmet Kaya’ya eksi yazdı. Abanoz hakkında yazılan haberlerin dili, kendisine karşı oy veren delegeleri bile rahatsız etmişti.

Seçim sürecinde Kaya’yı destekleyen 2 gazeteci vardı. Bunlardan biri Abanoz hakkında çirkin ve gazeteciliğe yakışmayacak bir dil ile karalama haberleri yaparken, diğer gazetede ise Kaya’nın Abanoz karşısındaki mağduriyeti defalarca dile getirildi. 66 delege Abanoz gitsin diye imza verdiği halde, Kaya 2 gazetecinin desteği ile sadece 38 oy alabildi.

EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI!

Genel seçimlere çok yakın bir zamanda olağanüstü kongre kararı aldıran Kaya ve ekibi haklı olarak demokratik haklarını kullandı. Her ne olduysa 66 delegeyi ‘’Abanoz gitsin!’’ diye ikna eden Kaya ve ekibi sadece 38 delegeyi ‘’Ahmet Kaya CHP’nin İlçe Başkanı olsun.’’ konusunda ikna edebildi.

Kaya’nın kaybettiği seçimden birkaç gün sonra yazdığı ve daha sonra sildiği sosyal medya paylaşımının altına ‘’Abi seni ekibin yaktı.’’, ‘’Kazanabileceğin seçimi sana tercihlerin kaybettirdi.’’ yorumları geldi. Akçakocalı vatandaşların ortak görüşü, Kaya’yı ‘çalıştığı gazeteciler yaktı’ …

Ahmet Kaya, olağanüstü kongre süreci boyunca yaptığı tüm sosyal medya paylaşımlarını sildi. Hatta seçimden birkaç gün sonra ‘’Benim arkamdan Akçakocalı değil, Trabzonlu diye karalama yaptılar.’’ Diye başlayan paylaşımında üzgün olduğunu dile getirirken daha sonra pişman olarak bu paylaşımını da kaldırdı.

ABANOZ NASIL KAZANDI?

Tuğrul Abanoz, ilçe başkanlığı dönemi boyunca yaptığı en doğru hareketlerden birini olağanüstü kongre sürecinde gerçekleştirdi.
Kendisi hakkında yapılan karalama haberlerine hiçbir şekilde karşılık vermeyen Abanoz ve ekibi konsantrasyonunu hiç bozmadı. Akçakoca’da taraflı basının, tek taraflı ve hakarete varan haberlerini sineye çeken Abanoz, süreç boyunca sükunetini hiç bozmayarak, CHP İlçe Başkanlığı koltuğuna yakışır bir davranışta bulundu. Tuğrul Abanoz, CHP delegelerinin büyük çoğunluğunu, ekibinin; genç, çalışkan ve istikrarlı olduğuna ikna ederek seçimi farklı şekilde kazandı.

Türkiye’yi ve Akçakoca’yı 2 önemli seçim bekliyor. 2023 Genel seçimleri ve 2024 Yerel Seçimleri. Mayıs ayında genel seçim olacak şeklinde konuşulurken, bazı partiler eylül ayında itibaren sahada olacaklarını belirttiler.
Türkiye çok yakında seçim havasına girecek.
Her iki seçimin sonucunu da adayların, partilerin ve teşkilatların tercihleri belirleyecek. Akçakoca’yı çok farklı bir seçim dönemi bekliyor…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir