fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

OLAĞANÜSTÜ KONGRE SONRASI TUĞRUL ABANOZ’DAN İLK AÇIKLAMA

OLAĞANÜSTÜ KONGRE SONRASI TUĞRUL ABANOZ’DAN İLK AÇIKLAMA

Pazar günü yapılan CHP Akçakoca İlçe Teşkilatı olağanüstü kongresinde yeniden seçilen Abanoz ve ekibi genel seçimler öncesi güven tazelemiş oldu. Abanoz, sandıktan çıkan toplam 94 oyun 52’sini alırken, Kaya 38 oyda kaldı. 4 oy geçersiz sayıldı.
İşte Abanoz’un açıklamaları:

‘’Genel merkez tarafından onaylanan olağanüstü kongre kararından sonra 24 Temmuz 2022 Pazar Günü Öğretmenevi’nde saat 10.00 ile 17.00 saatleri arası kongre kararı almıştık.

Kongrenin zamansız olduğunu, böyle bir zamanda olmaması gerektiğini defalarca yinelediğimiz halde seçim kararını tüzüğümüzde var olan ve demokrasinin bir gereği olması sebebiyle almış bulunduk. Kararı saygıyla karşılıyoruz. Kongrenin hazırlıklarını yaptığımızda toplamda 97 delegenin oy kullanacağı gördük. Kongrede toplamda 94 üyemiz oy kullandı. 3 delegemiz gelmedi. 4 oy da geçersiz sayıldı. Biz sandıktan 52’ye karşı 38 oy alarak güven tazelemiş olduk. Delegelerimize de bu konuda hassasiyet gösterdikleri için teşekkür ediyoruz. Gezebilecekleri, denize gidebilecekleri ve dinlenebilecekleri halde pazar günlerini bize ayırıp oy kullanmaya geldikleri için. Partili olmanın gereğini yerine getirdiler. Ben ve yönetim kurulum kendilerine teşekkür ediyoruz.

‘’DEMOKRATİK BİR ORTAM OLUŞTURDUK.’’

Cumhuriyet Halk Partisi kongreleri düğün gibi olur ve keyifli geçer. Bu kongrede keyifliydi herhangi bir sorun yaşanmadı. Demokratik bir ortam oluşturduk. Katılımda çok iyiydi. Biz isterdik ki herkes söz alsın herkes partisinin bulunmak istediği noktayı dile getirsin istedik ama olmadı. Yedi ay sonra normal şartlarda kongre var fakat genel seçimler dolayısıyla bir yıl erteleneceği öngörülüyor. Sanıyorum ki kongreye şu an ki yönetim kurulumuz ile gireceğiz. Seçimlerden önce gerekli altyapımızı oluşturmuştuk. Sandık asil ve yedek üyeleri hazır. Temsiliyetsiz sadece birkaç köyümüz kaldı. Diğer tüm köylerde delegemiz mevcut.
Genel merkezimiz başkanlık dönemimiz boyunca CHP’nin Akçakoca’da ki üye sayısının %70 oranında arttığını iletti. İlk seçimlerde Akçakoca’nın başarılı olacağını biliyoruz. Biz genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacak bir ilçe örgütü olacağımıza inanıyoruz.

‘’BUGÜNE KADAR YANLIŞ BİR ŞEY YAPMADIK.’’

Aday olan Ahmet arkadaşımız ile ikinci kez karşı karşıya geliyoruz. Kendisinden başka kimse bu göreve talip olmadı. Delegelerimiz ikinci kez kendisini tercih etmedi. Delegelerimiz okunan faaliyet raporunu gördü. Hizmet videomuzu izledi ve gerçekten çalıştığımız kanaatine vardılar. Disiplinli bir yönetim olduğumuzu, yönetim olarak bir bütün halinde çalıştığımızı, giydiğimiz kıyafetlerden yüzümüzdeki güler yüze kadar her konuda samimi olduğumuzu hissettirebildik. Bugüne kadar yanlış bir şey yapmadık. Biz sadece partimizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabiliriz diye onun arayışı içinde olduk. Sokakta olduk. Partimizi her yerde temsil ettik ve olmamız gereken her yerde olduk.
Köylerimizi hiç yalnız bırakmadık. Akçakoca’nın tüm köylerine, oradaki halka tek tek ulaşmaya özen gösterdik.

‘’ÇALIŞMALARIMIZIN MEYVELERİNİ TOPLADIK.’’

Karışımızdaki adayın; diğer ilçe başkanlığı yapmış ve milletvekili adayı olarak gösterilmiş abilerimizin desteklerini aldığını da biliyoruz. Tabi bunlar olağan şeyler. İnsanlara inanabilirsiniz, destek olabilirsiniz fakat bu kez ilahi adaletin tecelli ettiğini düşünüyoruz. Biz çalışmalarımızın meyvelerini topladık.

‘’TEK GAYEMİZ CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ İKTİDARA TAŞIMAKTIR.’’

Türkiye’nin en büyük sınavı önümüzdeki ilk genel seçimler. Burada Türkiye Cumhuriyeti varlık mücadelesi veriyor. Bu varlık mücadelesine Kuvayi Milliye ruhu ile herkes inanmış vaziyette, taşın altına elini değil görevdeşini koymalıdır. Akçakoca’da seçmenimize düşen görev, tüm imkanları ile partiye ve partililere yardımcı olmasıdır. Ancak bu şekilde önümüzdeki karanlık günleri aydınlığa çevirebiliriz. Burada sen, ben, o, bu değil birlik ve beraberlik önemli. Başarının anahtarı ortak hareket edebilmek ve çok çalışmakta gizli.

Tüm partililerimiz ile inanmış bir vaziyette sandığa gitmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermemeliyiz. Herkes şahsi hesaplarını bir kenara bırakarak örgütüyle beraber hareket etmeli. Bununla alakalı olarak çalışmalarını sürdürdüğümüz danışma kurullarımız var. Biz genciz, bizim enerjimiz var. Biz işin beden yükünü üzerimize almaya hazırız. İşin beyin kısmında, daha önce bu partiye emek vermiş, bu partiye hayatını adamış ve siyasi olarak kendini geliştirmiş insanların bize fikri anlamda destek vermeleri durumunda hiçbir sorun kalmayacağına inanıyoruz. Kimseye kapımızı kapatmıyoruz. Tam tersine herkese kapımız açık. Biz elimizden geleni yapacağız, herkes elinden geleni yaparsa hareketimiz çok kıymetli hale gelecektir. Herkesten aynı sağduyuyu bekliyoruz. Dünü konuşmadık, önümüze bakıyoruz. Herkes önüne baksın. Tek şeye odaklanacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidarı kazanarak, azınlıkların hükümetini yeniden halkın hükümeti yapacağız.

Aziz Türk Milleti bu kadar kötü muameleyi hak etmiyor.’’ İfadelerini kullandı

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir