fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA’YA YAKIŞMIYOR!

AKÇAKOCA’YA YAKIŞMIYOR!

Geçtiğimiz sabah erken saatlerde plaja inen vatandaşlar adeta isyan etti. Gece geç saatlere kadar plajda eğlenen sorumsuz kişiler, plajının büyük çoğunluğunda yer yer çöplerini bırakmıştı.

Karadeniz turizminin gözde noktalarından Akçakoca, her yaz olduğu gibi bu yaz da turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Özellikle geçtiğimiz bayram sürecinde ilçeyi dolduran yerli yabancı turistler denizin keyfini Akçakoca’da çıkarmayı tercih ediyor. Yaz sezonu boyunca Akçakoca’ya gelen turistlerin bazıları güneşin ve denizin tadını çıkarmanın yanında çevreye de saygılı davranışlar sergilerken, kimileri ise bu konuda oldukça sorumsuz davranıyor. Gün boyu turistlerin akınına uğrayan Akçakoca sahilleri, sabahın erken saatlerinde adeta çöplük gibi görünüyor.

MİSAFİR DE BÖYLE YAPMAZ, EV SAHİBİ DE!

Erken saatlerde plajı kullanmak isteyen vatandaşlar ‘’Ev sahibi plajına böyle davranmaz, misafir de gittiği yeri böyle pis kullanmaz.’’ yorumlarında bulundu.
‘’Sahilde kamp yapmak yasaktır.’’ Uyarılarının bile hiçe sayıldığı, hatta uyarı levhalarının da kırılmış halde yol kenarlarına atılması halkı adeta çileden çıkardı.

Akçakocalı vatandaşlarımızı ve şehrimize gelen misafirlerimizi plajlarımızın temizliği ve temiz tutulması ile alakalı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Akçakoca Belediyesi görevlileri tabi ki görevlerini yapıyor olacak fakat burada en büyük sorumluluk plajlarımızı aktif olarak kullanan vatandaşlarımızda.

Denizlerimizin ve sahillerimizin kıymetini bilelim…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir