fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA’DA PEŞ PEŞE BOĞULMA TEHLİKELERİ

AKÇAKOCA’DA PEŞ PEŞE BOĞULMA TEHLİKELERİ

Bayramın 3. günü Akçakoca’da yürekler ağızlara geldi. Her yıl deniz sezonunda aynı korkuları yaşayan Akçakoca’da bugün 2 farklı plajda 2 boğulma tehlikesi atlatıldı.

Karadeniz’in hırçın dalgaları zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Akçakoca’da denizin derin ve dalgalı olması sebebiyle bugün 2 büyük boğulma tehlikesi atlatıldı. Akçakoca halkının, denizin dalgasına ve aşırı hareketliliğine alışık olduğu ve böyle zamanlarda denize girmemeyi tercih ettikleri biliniyor. Yılda çok az girebilme fırsatı buldukları denizin her halinden faydalanmak isteyen tatilciler, Akçakoca’nın denizini ve çeken akıntı özelliğini bilmemeleri sebebiyle zaman zaman bu tarz tehlikeler yaşayabiliyor.

TATİLCİ ÇİFT DEĞİRMEN AĞZI PLAJINDA BOĞULMA TEHLİKESİ ATLATTI

Bayram tatilini Akçakoca’da geçirmek isteyen çift değirmen ağzı mevkiinde denize girmek istedi. Dalgalı denizde bir anda kendi hakimiyetlerini kaybeden çift boğulma tehlikesi atlattı. Cankurtaranın dikkati ve anında müdahalesiyle denizden çıkarılan çifte, sağlık ekipleri ilk müdahale de bulundu. Çiftin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İKİNCİ VAKA KADINLAR PLAJINDA

Akçakoca’da belediyeye ait kadınlar plajında bir kadın boğulma tehlikesi geçirdi. Hastaneye kaldırılan kadının hayati tehlikesi devam ediyor.

Akçakoca Belediyesine ait Kadınlar plajında arkadaşları ile denize giren 24 yaşındaki Şeymanur Yozgatlı, dalgaların arasında bir anda gözden kayboldu. Plaj görevlileri tarafından denizden çıkarılan Şeymanur Yozgatlı ilk müdahalenin ardından 112 sağlık ekipleri tarafından kaldırıldı.

Akçakoca Devlet Hastanesinde yaşama döndürülmeye çalışılan Şeymanur Yozgatlı’nın tatil için İstanbul’dan geldiği öğrenildi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir