fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ ARTIRILDI

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ ARTIRILDI

Bedelli askerlik ücreti değişen enflasyon rakamları ile güncellendi. Temmuz ara zammı ile güncellenen işçi, emekli ve asgari ücret zamlarının yanında bir çok kaleme daha yukarı yönlü güncelleme geldi. Temmuz 2022 Aralık 2022 dönemi için belirlenen bedelli askerlik ücreti 80 bin 64 lira olarak belirlendi.

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte bedelli askerlik ücreti de yeniden belirlendi. Buna göre, bedelli askerlik ücreti Temmuz-Aralık 2022 döneminde 80 bin 64 lira olacak.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin imzasıyla yayımlanan genelgeye göre bedelli askerlik ücretini belirleyen formülde yer alan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 154’üncü maddesi uyarınca aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge ve kıdem aylığı gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı 0,333603 olarak belirlendi.

Böylece bedelli askerlik formülüne göre yeni hesaplamalar gerçekleşti. Bedelli askerlik ücreti Temmuz-Aralık 2022 dönemi için 80 bin 64 lira olarak belirlendi.

RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Temmuz- Aralık 2022 arasında uygulanacak olan bedelli askerlik ücretinin netleşmesi için Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklama yapması bekleniyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir