fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA BAYRAM ÖNCESİ SEVİNDİRİCİ HABER!

AKÇAKOCA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA BAYRAM ÖNCESİ SEVİNDİRİCİ HABER!

Yaklaşık 19 aydır düzenli maaş alamayan Akçakoca Belediyesi personeline bayram öncesi sevindirici haber geldi. Şeker bayramına 600 lira gibi bir cep harçlığı ile giren Akçakoca Belediye personeli bayramı buruk geçirmişti. Kurban bayramı öncesi gözler Yanmaz’a çevrilmişken, yerel basın aracılığıyla Kurban bayramından önce 2 maaş + 1 ikramiyenin hesaplara yatacağı duyuruldu.

Akçakoca Belediyesi’nden kurban bayramı öncesi maaşların hesaplara yatırılacağı bilgisi geldi. 19 aydır zamanında maaş alamayan Akçakoca Belediyesi personelinin gözü kulağı Okan Yanmaz’ın yapacağı açıklamadaydı. Akçakoca yerel basın aracılığı ile 2 maaş + 1 ikramiyenin kurban bayramı öncesi hesaplara yatırılacağı bilgisini verdi.

GECİKMEDEN DOLAYI ‘’ÖZÜR’’ BEKLEYEN PERSONELE ‘’JEST’’ ŞOKU

Aylardır maaşını zamanında alamayan belediye personeli ‘’özür’’ ile beraber maaş alacaklarını beklerken yerel basında çıkan haberler ile adeta şoku yaşadı. Yerel basında Yanmaz’ın bayram öncesi ödeyeceği maaşlar ile alakalı ‘’BAŞKAN’IN ÇALIŞANLARA BAYRAM JESTİ’’ şeklinde çıkan haberler, Akçakoca halkının ve belediye personelinin tepkisini çekti. ‘Personelin emeğinin karşılığı olarak hak ettiği aylık maaşları ne zamandan beri Yanmaz’ın jesti olarak yatırılıyor.’ serzenişte bulunan Akçakocalılar, bu duruma adeta pes dedi.
Henüz eski asgari ücret maaşı tam olarak hesabında görüp harcayamayan belediye personeli yeni asgari ücret zammı ile beraber buruk bir sevinç yaşadı.

TASARRUF DEĞİL, İLLER BANKASI ÖDENEĞİ ARTIRILDI

Artan enflasyon ve girdi maliyetlerinin yanı sıra personel giderlerinin de asgari ücret temelli artması sebebiyle iller bankasının bir defaya mahsus, belediyelere ayırdığı ödeneği arttırdığı biliniyor. Aylardır çalışanların maaşlarını alamadığını da düşündüğünüzde aslında tasarrufun olmadığı, gelen ödeneklerin biriktirilerek çalışanlara dağıtılacağı anlaşılıyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir