fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA BELEDİYESİ SEFERBER OLDU, TEDBİRLER İŞE YARADI

AKÇAKOCA BELEDİYESİ SEFERBER OLDU, TEDBİRLER İŞE YARADI

Düzce Valiliği ve Akçakoca Kaymakamlığı, hafta boyunca Batı Karadeniz’de beklenen aşırı yağışa dikkat çeken paylaşımlar yaparak halkı tedbirli olmaya davet etmişti. Akçakoca son birkaç yılda her doğal afetten payını almış, bu konuda çok fazla acı yaşamıştı. Olası sel ve taşkın senaryoları üzerine düşünülürken, Akçakoca Belediyesi ve belediye personelinin tedbiri biran olsun elden bırakmayarak gayretli çalışması bu durumu tersine çevirdi. Yanmaz ve ekibi gayretli çalışması ile vatandaşlardan tam not aldı.

OKAN YANMAZ VE ŞENOL YAZGAN GÜN BOYU SAHADAYDI

Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz’ın sahada olması çok önemliydi. Kendisi köprülerde ve kontrol noktalarında bizzat bulunarak, önlemler hakkında bilgi aldı.
Sabahın çok erken saatleri ile hazırlıklara başlayan Yazgan ve Fen İşleri birimi ilk iş olarak Çınar Boru mevkiinde kapanan yola müdahale etti. Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan ve kendisine bağlı ekipler hafta boyu teyakkuzda olurken, en küçük olumsuzluğu anında müdahalede bulundular.

PLANLI VE KOORDİNELİ ÇALIŞMA SONUÇ VERDİ

Akçakoca Belediyesi, Kaymakamlık ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın koordineli çalışması vatandaşlara güven verdi. Kaymakamlık binasında oluşturulan ‘kriz masası’ yetkililerin her bölgeye hakim olmasını sağladı.
Taşma ihtimaline karşı, tüm köprü başlarına konuşlandırılan ekskavatörler( iş makineleri) en küçük birikmede ve taşıma durumunda müdahalede bulundular.
Köy bölgelerinde Özel İdare ve Jandarma ekipleri ile yapılan ortak çalışma olası can ve mal kayıplarını önlemiş oldu.
Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan: ‘’ Kaymakamlıktan gelen uyarılarla beraber neredeyse hiç uyumadık. Bütün olası senaryoları çalıştık. Kriz masasında her detayı gözden geçirdik. Belediye başkanımız ve sahada Akçakoca için ter döken personelimizle beraber, herhangi bir aksilik yaşanmaması adına gayret gösterdik. Buradan Belediye Başkanımız Sayın Okan Yanmaz’a ve canla başla mücadele eden personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir