fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

TUĞRUL ABANOZ DÜŞÜYOR MU? KALIYOR MU?

TUĞRUL ABANOZ DÜŞÜYOR MU? KALIYOR MU?

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe teşkilatında sular durulmuyor. Yaşanan son gelişmeler neticesinde CHP İl Örgütü Akçakoca’da yeniden kongre yapma kararı aldı. Kongre tarihi ise 17 Temmuz 2022 olarak belirlendi.
*

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçakoca teşkilatında, yeniden kongre yapılacak. İl Başkanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda kongre 17 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz kongrede 32 delegenin oyunu alarak başkan seçilen ve 12 Ocak 2020’den beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Tuğrul Abanoz’un başı, bir süredir parti içinde yaşanan karışıklarla dertteydi.

Yaşanan bir olay neticesinde İl Başkanlığı tarafından ikaz edilen mevcut başkan Abanoz aleyhinde, ikazı beğenmeyen bazı delegeler imza kampanyası başlatmıştı. Delegelerin bu atağı sonrası il başkanlığının vereceği karar merak ediliyordu.

AKTİF BİR İLÇE BAŞKANLIĞI GEÇİRDİ

İlçe başkanlığı döneminde çalışkan ve aktif olarak göze çarpan Abanoz, CHP içindeki iç karışıklıklar doğrultusunda kendi terazisi ile baş başa kaldı. CHP Genel Merkezi tarafından sevilen ve Kılıçdaroğlu’nun Düzce ziyaretinde en yakınında bulunan Abanoz için milletvekilliği garanti yorumları yapılıyordu.
Akşam saatlerinde ulaştığımız Abanoz, kongre kararını doğrularken herkes gibi o da kongreden çıkacak kararı merakla bekliyor.

DÜZCE VE İLÇE YÖNETİMLERİ KARIŞABİLİR

İddialara göre Düzce CHP İlçe Başkanları ile arası iyi olan Abanoz’un olası bir istifası veya partiden uzaklaştırma kararı sonrası ilçe başkanlıkları ve Düzce merkez başkanlığında da istifa sesleri duyulabilir.

Abanoz aleyhinde çıkacak bir karardan rahatsızlık duyacak il ve ilçe yöneticileri toplu bir istifa kozunu oynayabilir veya CHP İl Başkanı Semih Cemşit üzerinde baskı kurarak mevcut il yönetiminde de değişikliklere gidilmesine sebep olabilir.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir