fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCALININ YOL İSYANI

AKÇAKOCALININ YOL İSYANI

Akçakoca’da yolların bozuk olmasından ve belediyenin yeterli gayreti göstermemesinden rahatsız olan vatandaşlar yollardaki çukurları kendi imkanları ile kapatmaya çalışıyor.

Akçakoca’da şehrin bir çok bölgesinde yollarda yer yer büyük çukurlar mevcut. Araçlar bu çukurların üzerinden geçerken adeta yol çökmüş hissi yaşıyorlar. Şehrin arka sokaklarına zaten yorum yapmak zor, mahalle araları zaten içler acısı ve mahalle aralarında yaşayan vatandaşların işleri gerçekten çok zor.
Şehrin en çok kullanılan yollarında yer yer bozulmalar var. Bunlardan biri de İstanbul Caddesi üzerinde. Cadde üzerindeki bir telekominasyon mağazası önünde büyük bir çökme mevcut. Yolun bu bölümü yağmur sonrası doluyor ve gelen araçlar asgari hızda bile geçiş sağlasa her yer çamur oluyor. O bölgede yaşayan vatandaşlar, zabıta personellerine defalarca şikayet etmesine rağmen henüz sonuç alabilmiş değiller.

VATANDAŞ ELİNE NE GEÇERSE ÇUKURU DOLDURMAYA ÇALIŞIYOR

İzahı olmayan şeylerin mizahı olur diyen bölge sakinleri, çukuru doldurabilmek için ellerine geçen her malzeme ile kendilerini çukurun başında buluyorlar. Son olarak bölge esnaflarından biri eline aldığı yapıştırıcı tutkal ile çukurun başına geçerek sembolik olarak poz verdi ve belediye yetkililerine seslendi: ‘’ Çılgın projelerinizden kafanızı kaldırıp, biraz da yürüdüğünüz yollara baksanız olmaz mı?’’

Ne dersiniz Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz’ın sırça köşkünden çıkıp, Akçakoca’nın günlük ihtiyaçlarına kafa yorma zamanı gelmedi mi? Ne de olsa mahalli seçimlere sadece 2 yıl kaldı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

2 Comments

  • Sanayi den komisyon alıyorlar sanırım

  • Bu yolların nedeni köstebek aşiret lobodi kesin onlar yaptı. Yıkamayacaklar, parçalayamayacaklar, tek yol, tel şerit, tek asfalt.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir