fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

Okan Yanmaz’dan ‘bir garip’ teşekkür

Okan Yanmaz’dan ‘bir garip’ teşekkür

Geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısında şaibeli bir gündem maddesine hayır oyu veren AKP’li Belediye Meclis Üyesi İbrahim Öztaş, adeta istenmeyen adam ilan edildi. Söz konusu gündem maddesine ‘evet’ oyu veren AK Partili belediye meclis üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Okan Yanmaz, “Sizler sayesinde Akçakocalı müteahhitler ve toprak sahipleri rahat edecek.’’ ifadelerini kullandı. Bu ifadeler Akçakoca halkı arasında, “Yine bizi düşünen yok. Zengin, daha da zengin olacak” yorumlarına neden oldu.
Ak Partili belediye meclis üyesi İbrahim Öztaş vicdanının sesini dinledi ve ranta dur dedi. Yanmaz ve Sarıoğlu, Öztaş’ın üzerini çizdi.

Geçtiğimiz yıl Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun, cesur ve yerinde yaptığı muhalefeti konuşmuştuk. İktidar Partisine yakışır şekilde belediye personelinin hakkını savunan, kanunsuz yapıların ve rant projelerin üzerine giden, belediye bütçesinden çıkan her şaibeli paranın nereye gittiğini yüksek sesle soran bir ilçe başkanı görmüştük. Hatta Yanmaz ve yönetiminin kamu zararına sebebiyet verdikleri gerekçesi ile hazırladıkları bir dilekçe konuşuluyordu. Peki sonra ne oldu? Caboğlu’nun Akçakoca ziyareti ile başlayan, Ak Parti İl Yönetimi ve Merkezin Sarıoğlu’nu ikinci plana itmesiyle devam eden bir çöküş sürecine girildi. Aslında İbrahim Öztaş, bir yıl önce ilçe başkanından gördüğü gibi kamu malına ve belediye personelinin alamadığı maaşlara sahip çıkmaktan başka hiçbir şey yapmamıştı.

DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR

Bugünlerde tek bir yerel basın organında seri halinde çıkan haberlerde sırasıyla; ‘’İnat etti istifa etmiyor.’’, ‘’ Fikir ayrılığı Öztaş’ı yalnızlığa itiyor.’’ şeklindeki haberlerde de gördüğümüz üzere Öztaş grup içinde en dik duran belediye meclis üyesi olarak görülüyor. Bunun sebebi de yukarıdan gelen talimat doğrultusunda istenilen oyu vermeyip, kendisinin Akçakoca’nın çocuğu olduğunu hatırlayarak oylamalara katılması.

“ÖNCELİK PERSONEL MAAŞLARI DEĞİL Mİ?”

Aquapark projesinde hayır oyu kullanarak ‘Öncelik personel maaşları değil mi?’ diye soran Öztaş, geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısında yine şaibeli bir gündem maddesine hayır oyu verdi.
Öztaş’ın imar konusundaki dik duruşu Akçakoca halkı tarafından parti gözetmeksizin taktir görürken, önümüzdeki seçim dönemi bu konuların sık sık gündeme geleceği yorumları yapıldı.

‘’EVET OYU VEREN AK PARTİLİ KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDERİM’’

İlgili madde ile alakalı oylamanın sonunda Yanmaz, ‘’Evet oyu veren ve bizleri destekleyen Ak Partili kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde Akçakocalı müteahhitler ve toprak sahipleri rahat edecek.’’ sözleriyle teşekkür ederken, Akçakocalı vatandaşları ve değişmesi muhtemel olan Akçakoca silüeti hakkında tek kelime etmedi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • Rahat edecek hem de mütahitler ve toprak sahipleri. Belediyeye hizmet değil rant sağlamak istiyoruz demiyorsun ama politik konuşuyorsun. Akçakocalıların refahı için diye yalan da söyle. Tok kişiler ülkeyi yönetseler böyle şeyler için meclis zaman kaybetmezdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir