fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCALI ESNAFI SAKARYA’DA DOLANDIRDILAR

AKÇAKOCALI ESNAFI SAKARYA’DA DOLANDIRDILAR

Dolandırıcılar bu kez akıllara durgunluk veren bir yöntem kullandılar. Akçakocalı esnaf aracını satmak için gittiği Sakarya’da aracından oldu.

İddiaya göre, Akçakocalı esnaf aracını satmak için Türkiye’nin en bilinen sitelerinden birine ilan veriyor. Daha sonra sitede ilanı gören kişi kendisini arayarak araç hakkında sorular sormaya başlıyor. Karısını ve kendisini avukat ve mimar olarak tanıtan dolandırıcı zanlısı aracı beğendiğini ve satın almak istediğini söylüyor. Araç sahibine; ‘Size hemen 30 bin lira kaparo gönderiyorum. İki bin lira da yol parası gönderiyorum. Bizim iş yoğunluğumuzdan dolayı Akçakoca’ya gelmeye vaktimiz yok. Rica etsek aracı buraya getirseniz de devir işlemlerini burada gerçekleştirsek.’’ teklifini yapan dolandırıcılar, Akçakocalı esnaftan olumlu yanıt alıyor.

NOTER KAPANMAK ÜZERE! BİR AN ÖNCE DEVİR İŞLEMİNİ YAPALIM!

Saat 16:30’da buluşmak için sözleşiyorlar. Akçakocalı esnaf yanında bir dostu ile beraber Sakarya’ya doğru yola çıkıyor. Daha sonra aracı almak isteyen kişi ile buluşan Akçakocalı esnaf Sakarya’da bir notere gidiyor. Bu sırada dolandırıcı zanlısı, Akçakocalı esnaftan aldığı banka hesap numarasına anlaştıkları tutarı gönderdiğini söylüyor. Oyun tam olarak bu sırada başlıyor.

Zanlı paranın her an hesaba geçeceğini, kendisinin an itibari ile parayı gönderdiğini söylüyor.  Bu sırada noterin kapanmak üzere olduğunu, noter kapanmadan devir işlemlerini bitirmesinin kendisi için çok iyi olacağını, ertesi gün bu işlemler için zamanı olmadığını söyleyerek ısrarlarda bulunmaya başlıyor. Zanlıya güvenen Akçakocalı esnaf, alışverişi kabul ederek notere para alışverişlerinin bittiğini söylüyor ve devir işlemi gerçekleşiyor.

Dolandırıcı zanlısı, para hesaba yatana kadar beraber yemek yemeyi teklif ediyor ve araç sahiplerini ıssız, ücra bir yerde bulunan lokantaya götürüyor. Yolda gittikleri yerden rahatsız olan Akçakocalı esnaf ve arkadaşı aracı durdurmak istiyor ve zanlı ile kısa bir tartışmaya girişiyor.

Zanlı, korkulacak bir şey olmadığını her zaman burada yemek yediğini söyleyerek sürmeye devam ediyor. Nihayet yemek yiyecekleri mekana gelen zanlı ve araç sahibi, aracı park edip lokantanın içerisinde yemek siparişi veriyor. Tam yemeklerini yedikleri sırada aracın kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındığını gören araç sahipleri, aracı sattıkları kişiyi yakalayarak bunun bir oyun olduğunu anlıyor.

Karşılıklı sataşmanın ardından taraflar kendilerini karakolda buluyorlar. Ne yazık ki araç, çalındığı saat itibariyle sistemde başka birine satılmış olarak gözüküyor.

Akçakocalı esnaf 250 bin lira değerindeki aracını, Sakarya’da 30 bin liraya satarak Akçakoca’ya geri döndü.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir