fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

KILIÇDAROĞLU’NUN VİDEOSU BAŞKANLARI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

KILIÇDAROĞLU’NUN VİDEOSU BAŞKANLARI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun saat 22:00 itibariyle paylaştığı 6 dakikalık videolu iddialar sonrası kendi sosyal medya hesabından videoya bir atıf yaparak paylaşımda bulundu.

Kraldan fazla kralcı hükümet yanlıları.

Sözüm size.

Onlar kaçaklarını zannediyorlar.

Peki siz?

Bu gariban milletin, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen her kimse hesap verecek.

İddialar yenilir yutulur gibi değil.

TÜRGEV , ENSAR.

Düşünün A haber bile yayınladı. Çok manidar değil mi?

O sayfanızda boy boy yayınladığınız gönderileri silme yarışına gireceksiniz.

Demedi demeyin.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN ABANOZ’A YANIT GECİKMEDİ

Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu: ‘’Başkan sana yakışmıyor, aleni Akparti taraftarını tehtid ediyorsun yapma, bu ülkede siyaset yapak için her kesin aynı tarafta olması gerekmiyor biz sizin yazdığınız söylediğinize göre hareket edecek insanlar değiliz, ve hiçbir zaman diğer partili insanlara hakaret tehdit etmem ettirmem, sonuç olarak bu iş sandıkta belli oluyor sonra utanma! tüyü bitmemiş kul hakkı yiyen cezasını çeker iki cihanda sen rahat ol’’ yorumunda bulundu.

KILIÇDAROĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde kendi sosyal medya hesabından paylaştığı video ile bir takım iddialarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu: ‘ Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde’’ ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları: 

“Sevgili halkım, iyi akşamlar. Öncelikle bugün içimizi yakan haberler aldık. Şehitlerimiz var, evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerinin, milletimizin başı sağ olsun. Böylesine acı bir günde böyle bir konuşma yapmak, inanın beni üzüyor. Ama bu ülkenin geleceği söz konusu. Bu da benim, ana muhalefet olarak, bir vatansever olarak bir görevimdir.

Bugün grup konuşmamda bürokratlarımıza seslendim. Az da olsa suça bulaşmış olanları, hizmet ettikleri kişiler tarafından hiç umursanmadıklarını söyledim. Onların kendilerini kurtarma planlarında siz yoksunuz dedim. Bekleyin, ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selamlar olsun, onların başımızın üstünde yeri var. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyor. Hepsini biliyoruz, duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun.

Sarı bürokratlar, sizler devleti, kanun dışı talimatlar uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandallar ile yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir. Ama size de bir iyilik yapıyorum sarılar. Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz. Onlar planlarını yapmaya devam ediyor. Çok sayıda paralel hayatları var, çok sayıda paralel planları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Belgeler elimizde, para akışlarının hepsi elimizde, anlatayım:

Bir vakıf kurduruyorlar, Amerika’da. Neden Amerika’da? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a gider diye beklersiniz ya, biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok. İlk uçakla geriye gönderirler bunları. Amerika kanunların arasına ise gizlenebilirler, orası hukuk devleti.

Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratma peşindeler. Peki ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar.

Ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. Şimdi isim vermeyeyim. Belki kendileri söyler, aile içi işlerine karışmayayım. Şimdi bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için paraya ihtiyacı var. Türkiye’den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar.

Bu vakıfların asıl var olma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz. TÜRGEV ve ENSAR… Bu vakıflar başlıyor paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, 20 milyon dolar, 10 milyon dolar… Bir TÜRGEV bir ENSAR… Durmuyorlar…

Para gönderme listesinin sonu yok, hepsinin dökümleri elimizde. Sevgili halkım, 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika’ya. ENSAR’cım, TÜRGEV’cim; bu paraları size kim verdi? Siz bu paraları nereden buldunuz?”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir