fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA BELEDİYESİNDE DOLANDIRICILIK SKANDALI

AKÇAKOCA BELEDİYESİNDE DOLANDIRICILIK SKANDALI

Akçakoca Belediyesi; bir araç kiralama şirketine, fatura olmadan gönderdiği para sonrasında 35.000 tl dolandırıldığı ve firmanın kayıplara karıştığı iddia edildi.

Akçakoca Belediyesinin yaşadığı olay film sahnelerini aratmadı. Organize İşler filmindeki meşhur replikleri akıllara getirdi.

  • Araba nerede?
  • Müşteride.
  • Para nerede
  • Yarın getirecekler.

     İddialara göre belediye için kiralanacak sivil bir araç için fiyat araştırması yapılıyor. Bir firma ile görüşülüyor ve VİP araç için aylık 70.000 TL kiralama bedeli teklifi geliyor. Belediye bünyesinde görevli üst düzey yönetici 70.000 Tl kiralama bedelinin fazla olduğunu, bu fiyatın yarısına da bu kiralamayı yapacak firma bulunabileceğini düşünerek olaya el koyuyor. İddialara göre yönetici, 35.000 TL fiyat teklifi ile yeni bir firma ile anlaşıyor.

     Belediye muhasebe birimini arayan yönetici muhasebe müdüründen ilgili firmaya 35.000 TL para yollanmasını talep ediyor. Yıllardır Akçakoca Belediyesinde muhasebe müdürlüğü yapan tecrübeli isim F.K. fatura olmadan işlem yapılmayacağını, fatura geldikten sonra parayı yollayabileceklerini belirtiyor. Belediye bünyesinde görevli yöneticinin ‘’siz parayı gönderin, fatura gelir’’ ısrarları sonrasında ilgili firmaya 35.000 TL para gönderildiği iddia ediliyor.

Para firmanın hesabına geçer geçmez firmaya ulaşılamıyor.  Dolandırıcılara 35.000TL para kaptıran Akçakoca Belediyesi, firmanın araç göndermemesi ve hiçbir şekilde kendilerine ulaşılamamaları durumunda bunun bir dolandırıcılık faaliyeti olduğunu anlıyor. Belediye hukuk birimi hızla olaya el koymuş olsa da firmaya ulaşılamıyor.

Akçakoca Belediyesi, personeline maaş ödeyemezken, bu yıl Ramazan ayında Abitaş çalışanlarına sıvı yağ yardımı yapamazken böyle bir paranın havaya gitmesi, böyle bir amatörlüğün nasıl yapıldığı henüz anlaşılabilmiş değil.

Bir diğer iddia ise kiralanacak yeni sivil aracın, Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz’ın eşi Nursen Yanmaz’a tahsis edileceği yönünde.

Akçakoca kulislerinde kulaktan kulağa konuşulan bu iddialar sonrasında yetkili birimlerden nasıl bir açıklama gelecek merak konusu.

Eğer iddialar doğruysa 35.000 TL parayı sorumlular kendi ceplerinden karşılayacaklar mı?

NOT: 35.000 TL ile 154 tane 5 litrelik yağ alınabilir ve tüm Abitaş A.Ş. çalışanlarına dağıtılabilirdi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir