fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

AKÇAKOCALI BAŞKANLAR KARŞI KARŞIYA GELDİ. KONU BELEDİYENİN BİRİKMİŞ ELEKTRİK FATURALARI.

AKÇAKOCALI BAŞKANLAR KARŞI KARŞIYA GELDİ. KONU BELEDİYENİN BİRİKMİŞ ELEKTRİK FATURALARI.

Geçtiğimiz günlerde SEPAŞ tarafından elektriği kesilen ve 6 milyon tl yi bulan elektrik faturası ile gündeme gelen Akçakoca Belediyesi’nden konuyla ilgili açıklama geldi.

Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin; Akçakoca Belediyesinin kesilen elektriği ile alakalı yaptığı ‘Akçakoca Belediyesinin tüm tesislerinin elektriğinin kesildiği, ana hizmet binasının jeneratörle çalıştığı bilgisi doğruysa 3 sene de mükemmel işleyen bir sistemi para ödeyemez hale getirmek nasıl bir beceriksizliktir. Finansal ve kurumsal alt yapısı adeta çökmüş durumdadır.’ Yorumu sonrası Akçakoca Belediyesinden konuyla ilgili resmi bir açıklama geldi.

Her iki belediye başkanının birbirini sorumlu tuttuğu olayda en çok zarar gören yine Akçakoca halkı ve Akçakoca’nın ulusal düzeydeki imajı oluyor. Bu da akıllarda soru işareti bırakıyor… Akçakocayı ve Akçakoca halkını kimse düşünmüyor mu?

Her iki başkan arasında yaşanan elektrik borcu kavgasına Akçakoca İyi Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum da dahil oldu. Lokum, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Akçakoca Belediye Başkanına ve olayı ulusal medyaya taşıyanlara 6 soruyla hesap soruyor.

B. Alkan Lokum: ‘‘Birkaç gündür belediyenin elektriklerinin kesilmesi ile ilgili ulusal kanallarda çıkan haberlerle yine gündem olduk. Daha önce de yine haberlere konu olmuştuk. Bu nedenle aklıma takılan birkaç soruyu sizinle paylaşmak istiyorum.

– Bu haberi izleyen bir kişi Akçakoca’ya gelir mi?

– Böyle haberlerle gündeme gelen bir yerde turizm olur mu?

– Akçakoca’yı bu hallere düşüren başkan kadar, bu haberleri ulusal kanallara servis edenler de Akçakoca’ya ihanet etmiyor mu?

– Sayın Başkan, geçmişi suçlamaktan başka icraatınız olmayacak mı?

– Çalışanların maaşını düzgünce ödemeyi düşünüyor musunuz?

– Yönetemediğiniz açıkça ortada olan belediyede başkanlığı bırakmayı düşünüyor musunuz?’’

Bir yandan kulislerde erken seçim dedikoduları, diğer yandan anket firmalarını her seçim dönemi şaşırtabilen Akçakoca seçmeni… Önümüzde ki seçim döneminin yoğun ve kıran kırana geçeceği çok açık. Akçakoca halkı işini bilir.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

2 Comments

  • Varsa alternatif daha iyisi getirin seçelim yeni taze kan varsa

  • Cüneyt Bey, Lidyalıların parayı bulmadan önceki dönemi yâd etmek için elektrik faturalarını ödememiş.Selçuklu dizileriyle, Osmanlı dizileriyle zaten atalarımız yâd edilmiş. Anadolu’ya damga vurmuş Lidyalıları neden yâd etmeyelim düşüncesiyle faturaları ödememiş. Şimdiki Başkanımız ise elektriğin icat edilmediği zamanları yâd etmek için kandil ve mumlarla Akçakoca Belediyesinde tüm hızıyla çalışmalara devam ediyor. Eskiden elekturuk mü var idi yigenim?
    Tek soğan, tek domato, tek patato…

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir